Jump to content

Izrada investicijskih programa


smokvinlist

Preporučene objave

Ok, htio bih zaposliti osobu na godinu dana da za našu tvrtku radi razno-razne mjesečne analize/izvještaje poslovanja (van-standardne analize odnosno interne analize koje nisu predviđene zakonskim izvještavanjem), investicijski plan/program za banke (kreditiranje), pripremu raznih projekata za predpristupne fondove (isto neka vrsta investicijskog programa), eventualne savjetodavne usluge i sl. (osoba je ekonomskom smjera)

 

Iako sam čitao zakon o radu i zakon o autorskim pravima, nisam 100% ziher može li ovaj rad ići po ugovor u autorskom djelu ili mora biti ugovor o djelu.

 

Pošto je meni više-manje svejedno (jer je posao pogođen u brutto iznosu), htio bih osobi/radniku ići na ruku ako je moguće.

 

Nadalje, tko-kada-i kako kontrolira ugovor u djelu odnosno eventualni ugovor u autorskom djelu/suradnji? I što ako mi sklopimo ugovor u autorskom djelu/suradnji, a kasnije se ispostavi da je to neprihvatljivo za poreznu upravu? Tko snosi sve dodatne troškove? (pretpostavljam da onda treba ugovor preraditi u ugovor u djelu i platiti doprinose)

 

Za kraj, ako netko zna di se može skinuti primjer ugovora o djelu i ugovora u autorskom djelu/suradnji.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija