Jump to content

Prijava inspekciji


diksi

Preporučene objave

Podnio sam pismenu prijavu i zatražio inspekcijski nadzor od strane Državne veterinarske inspekcije(Veterinarska uprava..Zagreb pri mi poljoprivrede)),jer županijska veterinarska inspekcija nije ništa poduzela po istoj toj prijavi.

U njoj sam naveo točne članke Zakona o veterinarstvu koji se krše u predmetnom slučaju.

Bila je inspekcija i samo je mogla ustvrditi da je sve navedeno u prijavi istina..poduzeli su određene mjere da se stanje sanira...ali ne sve što je potrebno.

Problem je u tome što ni nakon 6 mjeseci od izvršenog nadzora nisam dobio pismeni odgovor o istom i ne znam točno što su sve poduzeli po tom pitanju.

Znam da su mi i po Zakonu dužni pismeno odgovoriti ,ali nisam dobio ništa pismeno ni od županijskog niti od državne inspekcije.

Što mogu učiniti,kome se obratiti jer ovi jednostavno neće ništa napismeno poslati,pretpostavljam zato što štite čovjeka odgovornog za te propuste i pismeni odgovor mogao mogao bi polučiti i kaznenu odgovornost dotične odgovorne osobe za predmetni slučaj(samo pretpostavljam to).

uglavnom ja hoću pismeni odgovor.

Kome se obratiti,odnosno da li iznad državne inspekcije postoji netko tko ih može jednostavno natjerati da poštuju Zakon i da mi pošalju pismeni odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru probati ću tako,ali da su htjeli dostaviti pismeni izvještaj o učinjenom nadzoru i poduzetim mjerama i radnjama već bi to učinili jer znaju da su to dužni po Zakonu o državnom inspektoratu i po Zakonu o općem postupku..

Mene zanima ima li se u ovoj državi kome obratiti ako inspekcija ne poštuje Zakon..da li ima netko iznad njih..npr nadležno ministarstvo poljoprivrede ili netko drugi koji im može reći da moraju ispoštivati svoju zakonsku obavezu i pismeno odgovoriti.

Ili se u krajnjem slučaju mora tužiti država ili inspekcija ili kako to već ide..

Rekli ste i da nema osnova za kazneni progon odgovorne osobe koja krši Zakon o veterinarstvu i niz drugih Zakona u predmetnom slučaju(vjerovatno zato što nisam obrazlagao slučaj).

Radi se o nelegalnoj ..inproviziranoj farmi gdje se #OOPS# drži u nehumanim uvjetima..u barakama obijenim najlonom..bez vode i svjetlosti..ima oko 50 grla #OOPS# ..nema septičke jame ..stoka bježi danju i noću..ugiba po zemlji okolo..stvrine razvlače psi po cijelom naselju..smrad je nesnosan da se nemože živjeti u selu..ljudi se bune ovaj ništa ne poduzima ..inspekcija ništa ne poduzima jer se radi o povratniku srpske nacionalnossti kome je država dala tu stoku i ona ga štiti..

Pa sad recite ima li osnova za kazneni progona nekog ovdje ..

kad se desi incident pojavi se neka zarazna bolest ..stoka i ljudi se zaraze ..kad bude na TV ..onda će svi reći nismo znali i nije se preventivno reagiralo..

Dotad smo svi u strahu za svoje zdravlje i zdravlje djece..

a pravna država ne funkcionira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija