Jump to content

pomoć za otvaranje obrta


pkalajzic

Preporučene objave

Dobar dan svima,

 

molio bih Vas za malu pomoć.

Naime, ovih dana planiram otvoriti obrt, i sad me zanima par stvari:

 

1.ako bih obrt otvorio na sebe, da li moj sadašnji poslodavac može vidjeti da ja imam obrt, ili to može znati samo porezna, jer bih navukao gnjev na sebe ako se sazna, :palacdolje: mada ne kršim nikakav zakon

 

2.pošto sam dipl.ing.elektrotehnike, ako otvorim obrt na ženu, da li ona može mene prijaviti kao stručnu osobu za elektroinstlacijske radove, te kolike doprinose mora uplaćivati za mene, pošto smo najuži članovi obitelji, postoji li tu nekakvo volonterstvo,ili nešto slično...

 

Puno Vam hvala

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete slobodno otvoriti obrt samo ukoliko osnovna djelatnost obrta nije i djelatnost Vašeg poslodavca (sukob interesa).Od poslodavca takođe morate tražiti radnu knjižicu kako bi Vam u mirovinskom upisali status "slobodni privrednik" pa će on samim tim vidjeti da imate obrt.

 

Obrt može otvoriti i supruga ali ne može Vas prijaviti kao stručnu osobu jer Vas tada mora i zaposliti a Vi ste već u radnom odnosu.

 

Supruga može otvori obrt samo za djelatnost za koju ima kvalificiranu stručnu spremu i u tom slučaju joj Vi kao suprug,možete pomagati u obrtu bez naknade ili prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija