Jump to content

kako reagirati?


reds

Preporučene objave

slucajno sam saznala da se susjeda hvali zarukama s mojim suprugom. pokazivala je zarucnicki prsten. navodno, ceka da on rijesi nasu imovinu pa potom zatrazi razvod.

 

imamo dosta poljoprivrednih strojeva i obrt.

 

cinjenica je da je moj suprug osnovao poljoprivrednu zadrugu s 5 prijatelja i da sve sto ima zeli upisati na ime zadruge.

 

kada dodje do diobe bracne imovine ili stecevine, on na svom imenu nece imati nista.

nakon toga ce zatraziti razvod.

 

napominjem da imamo punoljetnu kcer koja je redovita studentica a ja se vodim da radim kako bih imala socijalno i staz ali ne primam nikakvu placu.

 

kako postupiti u ovoj situaciji?

 

hitno molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je i obrnuti redoslijed oko razvoda i bračne stečevine. To što ima, a stečeno je za vrijeme bračne zajednice, je dijelom i vaše bez obzira razveli se predhodno ili ne. Iako, bilo bi zgodnije to sporazumno riješiti nego sudom.

Kćer ima i imat će pravo na uzdržavanje dok bude redovito ispunjavala obaveze i godinu potom ako se ne bude mogla zaposliti.

Ako ste zaposleni u obiteljskoj shemi možda je za očekivati i otkaz, no zatražiti uzdržavanje za sebe možete ako budete bez sredstava za život, doduše na neki kraći period (do godinu dana po razvodu a do zaposlenja).

 

Ako se nije dogodilo 1. travnja, prstenovanoj susjedi ga mirne duše prepustite upakiranog u celofan s mašnicom i uz napomenu kako naknadne reklamacije ne uvažavate, bez obzira na predhodno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovru:)

 

radi se o slijedecem;

sve nase stecene stvari pripadat ce zadruzi...dakle, biti zajednicka imovina svih clanova zadruge kojoj je suprug upravitelj. dio nasih strojeva je vec tako i zaveden.

 

nije mi palo na um da se sve pripisuje zadruzi iz navedenih razloga.

navodno, daje sve u zadrugu kako bi dobio odgovarajuce kredite za dobrobit i prosperitet zadruge.

 

sve vrijeme se ponasa ljubazno i ni po cemu se nije dalo naslutiti takvo sto....

 

ali sada kada je pronadjen dupli mobitel sve je jasno i bez susjedina hvalisanja...

 

 

kada dodje do podjele imovine, kako doci do polovine sredstava ulozenih u zadrugu?

 

i sto s obrtom? imam li pravo na dio prihoda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija