Jump to content

dosjelost zemljiste zastara


darla_

Preporučene objave

moj je otac prije 32 godine kupio od jedne osobe 800 m2 zemlje za izgradnju obiteljske kuce kad mu to uvjeti budu dopustali, ali kupoprodajni je ugovor zakljucen na 500 m jer ostalih 300 ta gospođa jos nije bila prebacila na sebe. međutim, dvije godine nakon toga, gospođa je umrla, a ljudi na kojima je zemljiste su otisli u italiju. na tih 500m moj je otac sagradio kucu, a ostalo je obrađivao sve ove godine.

 

nasi problemi pocinju 1997 godine kad je kupljena u ratu devastirana kuca do nase, a osoba koja ju je prodavala je prodala i dio zemlje, tih 300 metara, nad kojima nije vlasnik i tako susjed nije moga prepisati vlasnistvo na sebe.

 

nevjerovatno, ali nije tuzio osobu koja mu je prodala zemlju koja nije bila njegova nego mog oca.

 

odlukom opcinskog suda je moj otac dobio vlasnisto nad zemljom zbog dosjelosti i usmenog sporazuma s preminulom osobom s kojom je sklopio kupoprodajni na 500 m2.

 

susjed se naravno zalio na zupanijski sud i na tamo je sutkinja presudila u njegovu korist. sve nem je to jako cudno jer ista nije uvazila nase odgovore na malverzacije s njihove strane... npr. susjed je rekao da zemljiste nije obrađivano vise od 30 godina, nego da je tamo posađena neka salata, moj je otac htio priloziti slike, koje nisu prihvacene, trazio je da se sluzbenim autom ode do zemlje, na njima su 20 i 30 godina stara stabla, maslina, vinova loza, tresnje, breskve, jabuke, i to je odbijeno.

 

moj je otac trazio od suda da utvrdi da je covjek prodao zemlju nad kojom nije vlasnik, na sto je isti odgovorio da je ta zemlja u njihovoj obitelji vise od 100 godina, ali za to nemaju dokaza, nego samo svjedocenje njegovih sestara, a moj je otac donio izvatke iz katastra, zemljisno knjiznog na kojima se vidi da su kao vlasnici do 2001 godine bili upisani ti ljudi koji su otisli u italiju, a nakon toga on ( jer je ako se sjecate, na opcinskom sudu dobio vlasnistvo dosjeloscu te godine)...

 

sto god da se predlozilo, sabotirano je. na odluku zupanijskog suda smo se zalili. i sad ne znamo sto dalje. cijeli je slucaj u mirovanju. ja pokusavam naci te ljude, ali mislim da su oni ionako vec mrtvi, ali mozda imaju nasljednike.

 

stvar je i u tome sto se s tim ludim covjekom nikako ne moze dogovoriti jer smo mu mi nudili isto toliko zemlje do njegove kuce, moj mu je tata, vec na kraju zivaca rekao da ce dignuti kredit i platiti mu to, ali nista.

 

molim bilokakav savjet jer meni malo toga u ovom cijelom slucaju ima smisla...

 

buduci da je slucaj u mirovanju, moze li otici u zastaru. sto to znaci za nas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija