Jump to content

odnos poslodavac radnik - ucjena i zlouporaba bolovanja


pix

Preporučene objave

Poštovani!

 

Ja sam poslodavac - obrtnik.

 

prije 5 mj. zaposlio sam radnika, odmah na neodređeno. Nakon što sam u zadnjih par mjeseci uvidio da radnik sve manje izvršava svoje obveze te da nakon više usmenih razgovora i opomena ne želi popraviti svoj odnos prema radu, obavijestio sam ga da će uslijediti otkaz. Radnik ne želi primiti otkaz već 01.04. odlazi i uzima bolovanje na temelju stare prometne nezgode na osnovi koje uvijek može dobiti bolovanje jer mu je povrijeđena kralježnica, tako da praktički uvijek može tvrditi da su se javili nekakvi bolovi..itd. u što sada nebih ulazio, već me zanima, a saznao sam da ga ja kao poslodavac mogu odjaviti i sa zdravstvenog i sa mirovinskog i poštom mu poslati otkaz sa datumom 01.04., dakle dali tada mogu snositi pravne posljedice, te kako se dokazuje da mi radnik nije donio doznaku o bolovanju pa ja u biti niti neznam da je on na istom te mogu tvrditi da se jednostavno ne pojavljuje na poslu. I drugo pitanje što ako ga ja ne odjavim i platim mu ta 42 dana koliko sam po zakonu dužan a on se bez mog znanja skine sa bolovanj i opet poslije prijavi na bolovanje, jesam li mu opet dužan platiti 42 dana i tako u nedogled. Inaće radi se jako malom obrtu i stvarno nisam u mogućnosti plaćati nečije ucjene, odnosno dva radnika za isti posao, tako da sada radim sam i to 12 do 16h dnevno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija