Jump to content

zapoceti likvidaciju ili..?


amaterka43

Preporučene objave

dobar dan. evo ukratko- nasljedila sam j.t.d, firma ne posluje, tj. nema niti dugovanja niti potrazivanja, sve je uredno. obzirom da nemam potrebu zadrzati firmu, razmisljam o likvidaciji. uglavnom sam upoznata s postupkom, jedino me brine dugotrajnost i kompliciranost samog postupka.

zanima me da li mogu sama sastaviti zahtjev o prestanku drustva, koji predajem na trgovacki sud ili je nuzno da to obavi odvjetnik odnosno javni biljeznik(cija usluga za takvu stvar kosta oko 3000 kn)?

htjela bih znati sto sve mogu obaviti sama, kako bi usttedjela novac.

drugo, naisla sam na informaciju da likvidacija j.t.d. ipak nije obavezni postupak pri prestanku drustva te da članovi javnog trgovačkog društva i nakon prestanka društva dalje odgovaraju za obveze društva neposredno i solidarno svom svojom imovinom.

Isto tako, odgovornost članova prestaje nakon proteka pet godina od prestanka društva.

sto to znaci, nista mi nije jasno..?

 

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod Vas je situacija vrlo jednostavna,upravo iz razloga što nemate nepodmirenih dugovanja niti potraživanja.Provjerite za svaki slučaj i porezna dugovanja (da eventualno nije ostao kakav iznos na ime poreza ili doprinosa koji se mogao kamatiti-u poreznoj upravi).

Naravno da možete sami sastaviti zahtjev o likvidaciji i brisanju društva iz Registra i predati Trgovačkom sudu,s tim da navedenu odluku moraju potpisati svi članovi društva.Uštedjet će te za usluge JB, ali morate platiti objavu u NN.Naravno, puno manje.

 

Ukoliko nemate nikakvih dugovanja odgovornost članova društva nije upitna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija