Jump to content

prebrza voznja+sudar (1vozilo)


Dario-rijeka

Preporučene objave

Naime, pocetkom prosle godine sudjelovao sam u prometnom prekrsaju u kojem sam sudjelovao sam (barem po policijskom zapisniku).

 

"kretao se navedenom cestom u smjeru svejeroistoka, te dolaskom na 400m, od mjesta xxx u smjeru xxx, a izlaskom iz blagog lijevog, te uaskom u blagi desni zavoj nije drzao svoje vozilo na potrebitoj udaljenosti od desnog ruba kolnika, tako da s obzirom na brzinu kretanja vozila, uvjeta prometa, te na stanju i osobinama ceste ne ugrozava druge sudionike u prometu i ne izlaze sebe opasnosti, kojom prilikom je desnim kotacem sisao djelomicno van desnog ruba kolnika, nakon cega se vraca na kolnik, te u zanosenju u lijeo prelazi preko kolnika i lijevom bocnom stranom voila udara u kameni suhozid uz rub kolnika"

 

To je presuda na koju sam kaznjen sa 600kn+100 troskova.

 

Istina je ta da sam vozio oko 40km/h od dozvoljenog. Jedina istina

 

U "blagom zavoju" u lijevo u kojem sam motao u mojoj strani se naslo nepoznato NN vozilo koje je meni presjeklo put (nema trake na cesti-seljacka cesta-dvosmjerna).

Ja sam izbjegavajuci suprotno vozilo skrenuo prema desnom zidu i vracajuci auto na cestu izgubio kontrolu nad vozilom i udario u lijevi zid, 30 metara od mjesta gdje sam izasao sa kolnika.

Osoba koja je vozila drugi auto se nije zaustavila i nastavila put.

 

Prilikom policijskog ocevida bilo je logicki zakljucit da nisam autom naglo skrenuo u desni zid iz ciste dosade, jer po zapisniku je to tesko i izmislit.

Policajac nije povjerovao mojoj "prici" i nije unijeo drugo vozilo u zapisnik, niti je njegove tragove guma nacrtan na kolniku (iako su bili vidljivi).

Uvjeti na cesti su bili normalni, pod normalne mislim bez kise, suho vrijeme.

 

Htjeo bi se zaliti na presudu ako vec imam gradansko pravo na zalbu.

Uz to danas sam dobio otkaz kao tehnoloski visak u firmi, pa se mozda i na to mogu pozvati u zalbi.

 

Dali imam kakvih sansi i kako bi se trebala sastaviti zalba na ovu presudu?

 

Hvala,

Dario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je postojalo drugo vozilo, nikad ne izlaziti iz svoje kolničke trake. Ovako ispada "sam pao sam se ubio".

 

Tragovi guma drugog vozila mogu se dokazati da stvarno pripadaju tom vozilu samo ako je dotično vozilo poznato.

 

Napišite prigovor i priložite neku ispravu o prestanku radnog odnosa.

 

Šanse su Vam minimalne, a prigovor napišite ovako svojim riječima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Ukoliko je postojalo drugo vozilo, nikad ne izlaziti iz svoje kolničke trake. Ovako ispada "sam pao sam se ubio".

 

Tragovi guma drugog vozila mogu se dokazati da stvarno pripadaju tom vozilu samo ako je dotično vozilo poznato.

 

Na tim cestama ne postoji kolnicka traka za svaki smjer ali se "podrazumjeva" da je svatko na svojoj.

 

Ja sam bio u svojoj traci, ali sam zbog vozila iz suprotnog smjera morao iz iste izaci da nebi doslo do sudara, zato je auto i izasao sa kolnika sa 2 gume i vracao se nazad na cestu, a skupljanjem pjeska sa strane kolnika je pripomoglo nevracanju na pravi put.

 

Da, tragovi guma drugog vozila se samo tako mogu dokazat, ali valjda postoji neka sudska logika posto su tragovi drugog vozila vidljivi na slikama iako ih sluzbena osoba nije oznacila kredom, na slici se zbog odsjaja sunca jasno vide i te 4 gume, slicnog tona boje kao i gume mojeg vozila.

 

Hvala na odgovoru, ostaje mi samo nada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija