Jump to content

Remećenje reda i mira


Nemirko

Preporučene objave

Ovako, prošli vikend smo ja i prijatelj pretučeni vani.

Sve bi bilo u redu, al kada je policija došla mi smo ih počeli vrijeđat kao da šta oni nas legitimiraju kada smo mi pretučeni i psovali im itd....

I bili u postaji na razgovoru, te dobili zapisnik o alkotestiranju preko 2.0 prom, gdje piše da smo prekršili članak 13. i 17. zakona o prekršajima.

 

1.Zanima me da li ja mogu uopće dobiti kaznu za tuču (članak 13), ako sam ja pretučen, a oni nisu uhvatili osobu koju sam ja eventualno pretukao(a nisam)?

 

2.Kolika je kazna za vrijeđanje policajca, i da li zbog stanja pod utjecajem alkohola može ta kazna biti veća, ili me mogu kazniti po nekom drugom članku?

 

3.Ima li šanse da se žalim i ništa ne platim?

 

4.Da li ja imam pravo uvida u njihov detaljni zapisnik o tome što se dogodilo. Ja sam kao šta sam rekao dobio samo zapisnik di piše da postoji sumnja da sam prekršio članak 13. i 17.

 

Ako netko može odgovoriti bio bih jako zahvalan!

Unaprijed hvala!

 

edit: sada sam vidio da sam postao na kazneno pravo, neka moderatori prebace na prekršajno ...isprike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemirko je napisao:

Ovako, prošli vikend smo ja i prijatelj pretučeni vani.

Sve bi bilo u redu, al kada je policija došla mi smo ih počeli vrijeđat kao da šta oni nas legitimiraju kada smo mi pretučeni i psovali im itd....

I bili u postaji na razgovoru, te dobili zapisnik o alkotestiranju preko 2.0 prom, gdje piše da smo prekršili članak 13. i 17. zakona o prekršajima.

 

1.Zanima me da li ja mogu uopće dobiti kaznu za tuču (članak 13), ako sam ja pretučen, a oni nisu uhvatili osobu koju sam ja eventualno pretukao(a nisam)?

 

2.Kolika je kazna za vrijeđanje policajca, i da li zbog stanja pod utjecajem alkohola može ta kazna biti veća, ili me mogu kazniti po nekom drugom članku?

 

3.Ima li šanse da se žalim i ništa ne platim?

 

4.Da li ja imam pravo uvida u njihov detaljni zapisnik o tome što se dogodilo. Ja sam kao šta sam rekao dobio samo zapisnik di piše da postoji sumnja da sam prekršio članak 13. i 17.

 

Ako netko može odgovoriti bio bih jako zahvalan!

Unaprijed hvala!

 

edit: sada sam vidio da sam postao na kazneno pravo, neka moderatori prebace na prekršajno ...isprike

 

 

1. Za narušavanje javnog reda i mira nije presudno da li si pretučen ili si nekoga pretukao, znači možete biti kažnjeni.

 

2. Kazna i za čl.13. i čl.17. je oko 1000 kn pojedinačno, ako sam pogriješio nek me netko ispravi. Što se tiče alkohola, može se svrstati kao poseban članak za kažnjavanje, ovisi u kojem kontekstu je evidentiran(npr. opijanje na javnom mjestu...)

 

3. Daaa, kako da ne, tužite ih još za uznemiravanje u opijanju i tučnjavi.

 

4. Nemate pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija