Jump to content

podjela imovine u sporazumnom razvodu bez djece


najzus

Preporučene objave

supruga i ja smo imali neke zajednički stečene imovine(auto,stan i garaža, te firma). Prema savjetima koje smo našli na ovom forumu napravili smo jedan ugovor kojim se ona odriče svih potraživanja za autom, firmom i garažom, tj to prepušta meni a ja njoj ostavljam stan i ne potražujem ništa od tog stana. to smo ovjerili kod bilježnika.

 

Nisam siguran je li to dovoljno. Stan nam je još uvijek pod kreditom gdje je ona dužnik a ja sudužnik.Garaža nam je također pod kreditom a ja sam dužnik a ona sudužnik.

 

E sad je problem što je stan i gažara na njeno ime.KAda smo dobijali kredit to nam je bilo svejedno. Kako sada tu garažu pod kreditom prebaciti najbezbolnije na moje ime? Bitno mi je jer ne želim platiti porez a i htio bih ju legalno iznajmiti te zbog toga i treba biti na moje ime.

 

Da li je dosta darovni ugovor? Da li se to treba provesti kroz gruntovne i ine knjige prije same rastave?

 

Sporazumnu rastavu smo potpisali oboje i sada nam jedino preostaje to predati na sud ali me frka da bi se zbog toga moglo zakomplicirati prebacivanje garaže na mene.

 

Hvala, već ste mi jednom puno pomogli pa se nadam da ćete i ovaj puta a ja nudim ako ništa drugo ono baarem piće(kava, čaj,pivce,gemišt :) )

 

thx

 

najzus

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija