Jump to content

Podjela imovine - savjet


tepih

Preporučene objave

Dakle, supruga i ja smo se sporazumno rastali. Sad bi trebali rijesiti pitanja imovine.

Imamo kucu koju smo sagradili na zemljistu koje joj je darovano prije braka. Gradnju kuce sam u potpunosti isfinancirao ja i placam kredit. Ulozio sam i dosta sredstava prije braka u same papire za pocetak gradnje i sl.

 

Zanimaju me ove opcije:

1. koji je najvjerojatniji ishod podjele imovine ukoliko supruga zeli da sve bude po zakonu bez obzira na njezin doprinos u svemu?

Oboje smo upisani u gruntovnici svatko kao 1/2 vlasnici zemlje i kuce. Dal to nesto znaci ili je zemljiste nakon razvoda u potpunosti njeno a teh. samo 1/2 kuce je moje?

 

2. mogu li ostati vlasnik dijela kuce i nakon razvoda jer male su sanse da ce ona moci isplatiti me.

 

 

3. da li je opcenito takve stvari bolje rijesiti prije samog razvoda odn. dal se kod podjele imovine nakon razvoda placa kakav porez jer se mjenja imovinsko stanje

 

 

4. da li je moguce podjelu imovine rijesiti dogovorom kao sto postoji sporazumni razvod braka, dal tako postoji i sporazumna raspodjela imovine?

 

 

5. dal je novac koji imam na racunu takodjer imovina i ima li ona pravo na njega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija