Jump to content

imam li pravo na plaću?


nula

Preporučene objave

Poštovani znalci,

u teškoj sam gabuli i nemam novaca, a nemam ni plaću...odn. poslodavac mi već 3 mjeseca nije isplatio plaću.

Zanima me ukoliko dam otkaz, odn. uspijem naći novi posao....a on mi do tada još uvijek ne isplati plaću...imam li pravo na tu plaću i nakon prestanka radnog odnosa kod tog poslodavca? Kako to funkcionira?

Što mogu učiniti? Ne mogu više financirati dolazak na posao, gablec, a ništa mi nije plaćeno.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vi u svakom slučaju imate pravo na zarađenu plaću .Molite poslodavca da Vam da obračun plaće ,kada to dobijete pismenim putem uz povratnicu zatražite isplatu plaće ,i ako to ne urodi plodom morati ćete pokrenuti ovršni postupak ,a obračuni plaća poslužiti će Vam kao vjerodostojna isprava .

U ovršnom postupku tražite isplatu plaće sa zakonskom zateznom kamatom od trenutka docnjedo isplate.

U ovršnom prijedlogu tražite ovrhu na novčanim sredstvima na žiro računu , a ako je isti blokiran tada zahtjevate namirenje prodajom pokretnih ili nepokretnih stvari u vlasništvu poduzeća .

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija