Jump to content

odlazak na more s bakom i dedom


mamab

Preporučene objave

Moje djete ima problem s Bronhitisom i naravno za njegovu dobrobit je jako vazno da je na morskom zraku u mogucnosti je biti cijelo ljeto na moru ali ove godine nece biti tako,,,,

Trebao bi biti u dva navrata na moru jednom s menom a drugi put s bakom i djedom jer ja nemam toliko godišnjeg odmora...

PROBLEM je sljedeci... otac dijeteta ne podnosi baku i djeda i ne zeli da je dijete i jedan trenutak s njima, iako je uz njih odrastao i skrbe mnogo bolje o njemu nego isti taj otac,,, Inače otac ce u isto to vrijeme biti na moru na drugoj lokaciji sto znači da mu ja odlaskom djeteta ne oduzimam pravo da ga vidi jer ni njega nece biti...

Ono sto me zanima je sljedece dali postoji neko pisano pravilao ili zakon zbog kojega bi ja kao majka mogla odgovarati ako dijete provede na moru s bakom i djedom???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste u braku, nema problema. Ako pak niste u braku vec vam je presudom odredjeno vrijeme koje dijete moze biti s vama odnosno vasim suprugom na praznicima, ako baka i djed odvode dijete te time remete odredjene susrete s ocem od strane suda, on moze protestirati kod czss te vas prijaviti da remetite susrete odredjene od strane suda. No, postoji i druga stvar, a to je da baka i djed i braca djeteta imaju pravo na susrete s djetetom tako da oni uvijek mogu reci da koriste svoje zakonsko pravo (bili vi u braku ili ne), a pogotovo zato jer ako ste razvedeni i postoji sudska odluka o susretima, u njoj se najcesce ne odredjuju susreti s bakama, djedama i bracom tako da ono sto nije zabranjeno ili ograniceno, nije ni protuzakonito ;-)

Jos vaznije je, probajte potaknuti senzibilitet u ocu vaseg djeteta da dobrobit tog istog djeteta treba biti na prvom mjestu, a ne njegov inat. Neka prezmiri punicu i misli na dijete :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

###### oni uvijek mogu reci da koriste svoje zakonsko pravo (bili vi u braku ili ne), a pogotovo zato jer ako ste razvedeni i postoji sudska odluka o susretima, u njoj se najcesce ne odredjuju susreti s bakama, djedama i bracom tako da ono sto nije zabranjeno ili ograniceno, nije ni protuzakonito #####

:palac: Puno hvala u ovom dijelu sam nasla veliki dio odgovora...

Inače da razvedeni smo a otac vec godinama tjera inat u svemu mogucem sto moze icega god se dosjeti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, nemojte misliti da vam on ne moze raditi probleme i prijavljivati vas centru no i tamo ce ljudi shvatiti da radite u korist djeteta pogotovo jer dijete ide u bolju klimu, a otac je tamo tako da se i pravo na susrete s njime nece krsiti. Ako imate mogucnost da na moru dijete bude s vasim roditeljima, a da je on u istom mjestu i odrzava susrete, savjetujem vas da o tome prethodno obavijestite centar. Preduhitriti cete eventualno neku njegovu verziju price kako ste dijete bez obavijesti i pitanja otpeljali u nepoznato...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija