Jump to content

otac i skrbništvo-djeca napuštaju majku


brrrunoo

Preporučene objave

prvo lijepi pozdrav moderatorima i zaslužnima nam za korisne savjete nprema rješenjua kojima zahvaljujem!!

-Razveden sedam godina,djeca(dvije kćeri i dva sina)prema

rješenju OS Vinkovci daju se majci na skrbništvo uz moju obvezu uzdržavanja koju ja uredno reguliram od prvog dana pa do danas kad je alimentacija i predmet AZ,ovrhe na mirovini.

-naime,prošle godine kćerke samoinicijativno zahtijevaju i prelaze kod mene (oca)u kućanstvo(_pisao o tome_)od srpnja prošle godine,tada mladja kći učestalim pozivima majke odlučuje se vratiti majci u siječnju,starija ostaje kod mene,u veljači najmladji sin (10 god)protivi se njenom nasilju i na njen poziv ja odlazim po njega i selim ga i upisujem u novu školu u vukovaru.....

-sada na kraju školske godine to isto želi i stariji sin(13 god)preseliti se k meni i nastaviti školovanje u vukovaru,majka je suglasna i ja takoodjer jer kako objasniti sinu da postoje bilo kakve pepreke sudjelovati u njegovom pubertetu sada kad mu se pubertet dogadja...

-medjutim pepreke postoje i to u obliku financijske prirode tj,nedovoljno sredstava kroz cijeli mjesec za njih dvoje sa mnom,pa me strah povećenja kućanstva,za normalan i pristojan život uz sve njihove potrebe....

-savjetovali ste mi da podnesem zahtjev istom sudu za preinaku rješenja o skrbništvu,to je učinjeno,očitovali su se centri i u vu i u vk,rasprava bi trebala biti uskoro..

--stoga pitanje-mogu li ja odmah zatražiti i raspodjelu sredstava(alimentaciju i dalje plaćam cca 3200 kn)koju majka uredno primi i nama pošalje od 500-1200 kn a uz to primi i dd-cca 2200 kn ili da tek nakon ove rasprave i preinake rješenja podnesem zahtjev(tužbu)za stvarni iznos i kako to tretira sud i pravo sukladno potrebama djece...

-zaključak-skoro će godina dana kako su dvoje djece kod mene,dvoje kod nje.Na ime njih četvero ima priljev cca 5400 kn,od toga uplati kako hoće i koliko hoće,uz to uredno radi i zanima me kakva su prava u slučaju podjele djece kao u mom slučaju ili da znamo kakve su nam mogućnosti kada i drugi sin predje kod nas....

-majka sustavno ignorira dijalog od same rastave tako da opcija dogovora i sigurnosti u dogovoru -ne postoji--

---zahvaljujem unaprijed-a slijedeći tjedan ću vas izvjestiti kako je prošla rasprava--hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija