Jump to content

kalkulacije


Gea99

Preporučene objave

imam trgovinu , međutim još uvijek nisam u sustavu PDV-a.

 

Zanima me kad pišem kalkulaciju odmah u cijenu moram uvrstiti pdv koji plaćam dobavljaču ili mogu upisati cijenu dobavljača na drugom mjestu gdje za to i predviđeno 22 posto PDV-a koji sam platila ?

 

Jer navodno pošto nisam u sustavu taj PDV moram odmah obračunati u cijenu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,morate ga uračunati,pa nećete valjda prodavati robu po cijeni manjoj od nabavne.

 

Kalkulacija:

nabavna vrijednost robe-rabat koji Vam odobre+Vaša marža+PDV= formirana cijena za kupca

 

Na Vašim računima mora biti napomena da niste u sustavu PDV-a po čl.22 Zakona o PDV-u.

 

Kod kruha,mlijeka, naravno, ne dodajete PDV-22%, jer je 0%, te kod novina i knjiga (pazite da li je 0,10 ili 22%).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako....kalkulacija ide ovako

 

Naziv robe pa količina pa cijena tu upišem npr. 20 kn cijena koja je od dobavljaća , iznos ( cijena + komadi ) , rabata nema to ništa , fakturalna vrijednost to mi sam napiše marža isto piše dalje prodajna cijena bez PDV-a zatim ukupan iznos prodajne cijene bez PDV-a onda dolazi stopa pdv od 22 % i iznos znaći iznos pdv_a sljedeća kolona je iznos prodane vrijednosti s PDV-om i na kraju moja cijena .

 

Ja ovdje imam posebno izražen pdv i posebno izražen iznos koji plačam dobavljaču.

mene zanima u kolonu gdje 7 ( cijena ) dali tu moram pisati uračunat pdv a ne na mjesto gdje se upisuje pdv u kalkulaciji pošeto nisam u sustavu pdv-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Model kalkulacije (primke)je različit od računalnog programa do programa ili knjige kalk.ukoliko ste kupili u papirnici,tako da npr.Vaša ili moja kalk.ne moraju pod istim brojem imati isti naziv.

 

Suština je sljedeća:nabavna vrijednost robe od dobavljača je vrijednost bez PDV-a.Fakturirana vrijednost robe od dobavljača je iznos sa PDV-om.Ili možete sami odrediti maržu,koja će Vam formirati Vašu prodajnu cijenu ili program temeljem Vaše prodajne cijene izračunava maržu.

Vaša prodajna cijena bez PDV-a i Vaša prodajna cijena sa PDV-om moraju biti jednake,jer u kolonu gdje je Vaš PDV-ne pišete ništa (niste u sustavu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ,

to je odgovor koji mi je trebao. Ja sam do sad pisala tako kalkulacije , međutim na ovaj način mi je lakše a i jedna osoba mi je rekla da ne moram u cijenu odmah uračunati PDV. nisam mu rekla da nisam u sustavu, međutim to me je stalno mučilo pa sam morala postaviti to pitanje i ovdje.

Još jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija