Jump to content

Dug kod zatvaranja obrta?


duna

Preporučene objave

Najprije se ispričavam što postavljam pitaanj koja su već bila , samo našla sam iz 2007. pa ako se nešto promjenilo...

Htjela bi zatvoriti obrt- pa sad postavljam pitanje - mogu li se ja uopće nekud zaposliti pošto imam dugovanja prema mirovinskom i zdrastvenom? Znam da se radna knj.vjerojatno ne može zaljučiti sve do podmirenja dugovanja.

Mogu li se ja zaposliti i onda rješavati dug dalje kako mogu? Nemam u vlasništvu ništa ali država se vjerojatno može naplatiti od supruga koji je vlasnik 1/2 kuće -mogu li oni nas izbaciti iz kuće ako se ja ne zaposlim? (dug je oko 35 000kn)A mogu li se zaposliti bez zaključene radne knj.???

Unaprijed hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da se možete zaposliti.

 

Prilikom zatvaranja obrta morate se odjaviti sa mirovinskog i zdravstvenog (s tim da Vam radni staž neće biti upisan u radnu knjižicu dok ne izmirite dug prema HZMO)

 

Niti jedan poslodavac ne može Vas zaposliti bez radne knjižice, a to što Vam nije zaključen staž kao samostalnom privredniku ne predstavlja nikakvu smetnju pri zapošljavanju.

 

Ukoliko Vam je porezna blokirala žiro račun, ni njega ne možete zatvoriti.Dakle ,ukoliko imate ovrhu zbog poreznog duga, porezna uprava može Vašem poslodavcu dostaviti obavijest o ustezi dijela plaće kojim će se isplaćivati porezni dug.

 

I, nitko Vas neće izbaciti iz kuće ako se ne zaposlite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija