Jump to content

iz profesionalne u opcu


darko1

Preporučene objave

:kavica:

od 21.03.2009 ja sam u invalidskoj mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad.hrvatski dragovoljac sam i primam najnizu braniteljsku 1864,08 kuna.kako doci do opce.redovito se ljecim kod pshijatra pod sifrom f 33.zakazan mi je kontrolni pregled iduce godine u prvom mjesecu, e sada ja cujem da od tog pregleda nema nista da jednostavno to je slovo na papiru.pjasnite molim.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam koliki ti je % profesionalne nesposobnosti,ali to nije važno.profesionalna nije loša ako se % digne na 80-100%.Čak je i bolja nego opća 50-50.Postotak možeš dići samo liječenjem i to "malo više od redovitog",te obnovama postupka svakih 6 do 10 mjeseci ovisno o dokumentaciji.Drugog načina nema.Postupak kod mirovinskog vjerovatno znaš i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru nastavicu tako.molim jos jedan savjet 93 i 94 godine bio sam pricuvni sastav specijelne policije.te 94 godine dolaskom sa terena kuci prilikom skidanja uniforme sluzbeni pistolj ispada iz futrole (bio je neispravan kao i mnogi drugi) dolazi do opalenja i ranjavanja u desnu natkoljenicu.bio sam na bolovanju dok nisam prohodao i onda dao otkaz u ono vrijeme bilo mi je ispod casti ista primat od drugih.no sada je drugacije ranjavanje uzima svoje molim savjet vjerujem da ima i drugih branitelja koji imaju istu muku.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ranjavanje moraš imati prijavu stradavanja.Prijavu ti potpisuje tvoj zapovjednik,nosi u zapovjedništvo i tamo se pravi službena prijava stradavanja koju potpisuje zap.brigade(barem je tako u gard.brigadi).Moraš dakle naći svog zapovjednika da ti to sastavi,ovjeriti kod javnog bilježnika te poslati svojojpostrojbi(spec.policiji)Dalje to oni rade.U prijavi obavezno mora pisati "nastalo u obrani suvereniteta RH".Problem ti je i mjesto ranjavanja-tj.kod kuće,ali pokušaj.Problem je i to što si dao otkaz tada (ne pravni,već praktični).Ako prođe prijava trebat će ti i dosta med.dokumentacije od kirurga,ortopeda,fizijatra i ostalog liječenja u vezi toga.Želim ti da uspiješ!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija