Jump to content

Žalba ne odgađa izvršenje rješenja


malavelika

Preporučene objave

Laik sam kao i ostali pretpostavljam pa ne znam šta im znače ti pusti članci zakona navedeni u rješenju.. piše da žalba ne odgađa izvršenje rješenja sukladno čl. 120 st. 3 ZOMO a onda u uputi o pravnom lijeku sukladno čl. 120 st. 1 se možeš žaliti u roku 15 dana...

može li mi netko reći na što se odnosi dio o čl. 120 st. 3 ZOMO...

 

 

p.s. Rješenje o profesionalnoj invalidskoj..60-40 %..donešeno je privremeno rješenje dok se ne utvrdi da li branitelj ima priznat status hrvi...a poslato im je uredno 1. i 2 stupanjsko rješenje od utvrđenom statusu hrvi (20%)....pa ne znam zašto su to propustili...

 

 

ako se žalim da li će mi se za vrijeme dok se ne riješi žalba isplaćivati ovim rješenjem određena mirovina ili moram čekati ishod žalbe....važno mi je jer sam nezaposlen

 

unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malavelika je napisao:

Laik sam kao i ostali pretpostavljam pa ne znam šta im znače ti pusti članci zakona navedeni u rješenju.. piše da žalba ne odgađa izvršenje rješenja sukladno čl. 120 st. 3 ZOMO a onda u uputi o pravnom lijeku sukladno čl. 120 st. 1 se možeš žaliti u roku 15 dana...

može li mi netko reći na što se odnosi dio o čl. 120 st. 3 ZOMO...

 

 

p.s. Rješenje o profesionalnoj invalidskoj..60-40 %..donešeno je privremeno rješenje dok se ne utvrdi da li branitelj ima priznat status hrvi...a poslato im je uredno 1. i 2 stupanjsko rješenje od utvrđenom statusu hrvi (20%)....pa ne znam zašto su to propustili...

 

 

ako se žalim da li će mi se za vrijeme dok se ne riješi žalba isplaćivati ovim rješenjem određena mirovina ili moram čekati ishod žalbe....važno mi je jer sam nezaposlen

 

unaprijed hvala.

:kavica: Moram se nadovezati sa osobnim iskustvom. Činjenica je da u Privremenom rješenju stoji: da žalba ne odgađa izvršenje rješenja sukladno čl. 120 st. 3 ZOMO a onda u uputi o pravnom lijeku sukladno čl. 120 st. 1 ... međutim :jok: praksa je sasvim drugačija. Ukoliko se uloži žalba na privremeno rješenje (iz bilo kojih razloga) isplata uopće ne kreće već je sve "stand by" do rješenja po žalbi. Što treba napraviti u slučaju da se ulaže žalba a da bi se imalo ikakvih primanja u međuvremenu, treba po predaji žalbe napraviti i Zamolbu prema HZMO za odobrenje akontacije na mirovinu a što HZMO u pravilu uvažava i tako se možete osigurati da ćete imati kakve-takve prihode do konačnog rješenja. Akontacija stiže redovito svo vrijeme (barem je do sada stizala...:)))malo "crnog humora"...

Ukoliko imate temelja za žalbu ništa se nemojte bojati i :idemo: u pisanje žalbe ali nipošto nemojte preskočiti ovu zamolbu za akontacijom jer ćete ostati bez prebijene lipe dok :ceka: ...

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nisu napisali omjer niti tjelesno oštećenje u privremenom rješenju koje sam dobio.Piše samo visina akontacije(1700 kn) i da moraju prikupiti podatke o plaći i mom stažu.piše samo profesionalna,ali omjerima ni traga.

prvo sam se mislio žaliti,zvao tog pravnika,pitao u mirovinskom,pitao ljude,ali većina je rekla da nema smisla žaliti se???kao da time usporim donošenje konačnog rješenja ili tako nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija