Jump to content

Istek ugovora u tvrtci u kojoj je stečajni postupak


ozzyosbourne

Preporučene objave

Radim u tvrtci od 1995. godine,bio sam zaposlen na neodređeno.

Od travnja 2006. tvrtka odlazi u stečaj,a ja dobivam ugovore o radu na mjesec dana,i tako sve do 30.06. ove godine,te mi tvrtka više ne daje novi ugovor.

Molio bih nekog da mi odgovori na slijedeća pitanja:

1.Obzirom da sam ostvario pravo na puni godišnji odmor za ovu godinu radeći bez prekida 6 mjeseci,imam li osnova za tužbu ili pravo na nadoknadu?Imam još i neiskorištena 4 dana "starog" godišnjeg odmora za 2008. godinu?

 

2.Imam ostvarenih prekovremenih sati koje smo kompenzirali preraspodjelom i slobodnim danima,no obzirom da mi tvrtka nije dala novi ugovor,ostajem u višku nekih 130 sati.Inače,stečajni upravitelj tvrtke je naglasio da neće plaćati prekovremene sate,no po nalogu neposrednog rukovoditelja smo radili.Koja su moja prava i mogućnosti glede tih zarađenih sati?

 

Pozvan sam sutra da dođem po svoje dokumente.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovati da baš nitko ne zna ništa o tome,ili je zakon nedorečen.

U međuvremenu,stečajni upravitelj se obvezao isplatiti prekovremene sate,dok neiskorišteni godišnji ne spominje.

Inače,nisam se još prijavio na zavod za zapošljavanje,imam rok od 30 dana,pa bih htio prije tog,ako se još nešto može riješiti oko mog godišnjeg odmora,samo me zanima imam li pravo na njega,obzirom da sam odradio 6 mjeseci i s obzirom da stečajni postupak nad tvrtkom još traje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija