Jump to content

Ponovljeni prekršaj pod privremenom vozačkom


Tonto

Preporučene objave

Naime prije neke dvije godine sam radi gluposti(citaj alkohol) dobio privremenu vozačku dozvolu(traje 3 godine) i nakon te lekcije i kazne nisam imao niti jedan prekršaj do sinoć kada vračajući se iz Istre zaustavi me Prometna policija i alkotestiranjem mi utvrdi koncentraciju od 1.02 promila.Naravno vozačka oduzeta na mjestu na 92H ali sada ako netko zna kakve me mogu pravne mjere kačiti radi ponavljanja prekršaja zbog kojeg mi je i izdana privremena vozačka(trajna zabrana upravljanja?)

 

Koliko znam kazne se kreću od 2000kn naviše ali ja kao "ponavljač" vjerovatno mogu očekivati malo drakonskije mjere..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada nemaš opasnosti od tzv. trajnog oduzimanja vozačke, a kazna za ovaj put bi mogla biti "normalna".

Naime, ti se nađi u ovom: policija može ti izdati prekršani nalog i u njemu odrediti minimalnu kaznu za 1,02 g/kg ito 2000 kn + 9 mjeseci zabrane, a ako se bude potrudila i "čeprkala" po tvojim evidencijama mogla bi ti staviti na teret i onaj alkohol od prije, samo ako je taj alkohol pravomoćan unazad 3 godine od dana kada su te sada zaustavili. Tada ti mogu povećati novčanu kaznu i do 5.000,00kn, ali zaštitnu mjeru mislim da neće.

Naravno ti na taj prekršajni nalog imaš pravo žalbe sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija