Jump to content

Pitanja u vezi izvrsenja prekrsajnog naloga


casiocore

Preporučene objave

Postovani forumasi,

 

Imam nekih nejasnoca u vezi izvrsenja Prekrsajnog naloga (za voznju pod utjecajem alkohola)

 

Naime, vozio sam sa 1.27g/kg, zaustavljen, oduzeta vozacka na 8 dana itd. sve je bilo po propisima sa strane policije.

 

Sada je isteklo tih 8 dana, bio sam po vozacku ali sam zajedno s njom dobio i plavu kuvertu od MUP-a sa Prekrsajnim nalogom i dvije uplatnice na ukupno 2190kn (kazna 2000+190 troskovi suda). U nalogu pise da sam kriv za prekrsaj iz cl. 199. st. 2. kaznjiv po cl. 199. st. 9 te se izrice kazna od 2000kn, 190 kn troskova pr. naloga, 9mj zabrane te 2 kaznena boda. takodjer pise da sam duzan plaziti u roku od 8 dana od urucenja naloga.

 

sa druge strane, u uputi o pravnom lijeku pise da se moze uloziti prigovor, sto i namjeravam, u svrhu odgode/smanjenja kazne jer trenutno nikako ne mogu platiti iako namjeravam.

 

 

sad, ono sto me buni je sljedece:

 

1. ni u nalogu a ni na koverti ne pise datum urucenja, ja ne namjeravam sa prigovorom cekati ni 8 dana ali opet, kako nema datuma? kopiju za pismohranu sam potpisao prilikom urucenja, je mozda samo tamo potreban datum?

 

2. nigdje u tom nalogu ne pise od kada do kada mi traje zabrana, da li je vec na snazi ili kada stupa. u vozackoj nema nicega, nikakav pecat. kako da ja znam da li sada uopce smijem voziti B kat?

 

3. sve sto sam dobio je poslano od strane mup-a rh, zar ne pripisuje kaznu sud? da li cu dobiti jos nesto od suda?

 

4. ako napisem prigovor (molbu?) da li to automatski znaci da ovaj nalog nije pravomocan te da ne moram platiti kaznu u roku 8 dana i smijem voziti dok se prigovor ne rijesi?

 

5. ako da, da li se to odnosi i na troskove pr. naloga (onih 190 kn) ili to moram platiti? ovo pitam jer sam citao u ostalim postovima da ukoliko se kazna plati nema sanse za prigovor, ne zelim platiti pa se tako zeznuti.

 

6. kad sam uhvacen u voznji a i prilikom urucenja naloga potpisao sam dokument. sto to znaci/mijenja u cijeloj situaciji?

 

7. sto znaci "pod prijetnjom izvrsenja"? (pise odmah iznad obrazlozenja, moze se vidjeti na linku na dnu posta)

 

Nadam se da sam pitanja jasno postavio i da cu odgovore dobiti sto prije. Unaprijed puno zahvaljujem.

 

edit: datoteku mi nije htio uploadati pa se nalog moze vidjeti na ovom linku:

http://i39.photobucket.com/albums/e171/nogalo/pravninalog.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija