Jump to content

Djeca


Dimek

Preporučene objave

Ne znam kome da se obratim pa eto slučajno sam našla vas na internetu pa bih voljela da me savjetujete.

Majka sam dvoje djece; stariji Luka ima 5,5 godina,a mlađi 2 godine.Obožavam ih i pokušavam ih odgajati na najbolji mogući način. Imam muža kojeg naprosto obožavam i on isto voli svoju djecu i sudjelujemo zajedno u odgoju. Problem je počeo kad smo se oženili. Problem je u njegovim roditeljima i njegovoj familiji i znam mnogi imaju takvih problema ali ja sam ovo izdvojila iz razloga što su upetljali mojeg starijeg sina Luku.Oženili smo se i ubrzo nakon toga dobili Luku.Imali smo u planu kod njega napraviti kuću, međutim papiri nisu bili sređeni za građevinsku i odustali smo jer bi nas to jako puno koštalo (čak ni to nisu mogli jedinom sinu napraviti). Nakon čto smo to saznali otišli smo u podstanare i to nam nikada nisu oprostili. Sa par godina kasnije imamo svoj stan koji smo kupili na kredit i uživamo.

Jedan od razloga što smo otišli je mnogobrojna obitelj na jednom dvorištu i izdvojena njegova sestrična koja više nije imala pažnje kao prije pa nam je stvarala probleme. Isto tako i dan danas ih stvara makar smo 30 km udaljeni od njih. Naime,20.12.2008 Luki je bio 5.rođendan došli su mu prijatelji i između ostalog i njegova sestrična(zaboravih reći da su bili ko brat i sestra) sa sinom godinu dana mlađim od Luke. Uvijek kad bi oni dolazili ja sam Luki (moj grijeh) govorila da ne zeza Tonija, da bude dobar prema njemu i sl.( samo zato što znam da je njegova majka incidentna osoba). Luka se baš i nije zbog toga volio igrati s njim jer je uvijek on bio na kraju kriv za sve. I tako je isto bio kriv za svoj rođendan, igrali su se i Luka ga je slučajno kad se okrenuo udario s laktom u oko. Nije to bio nikakav strašan udaracer mali nije ni zaplakao a nije mu se ništa ni vidjelo. No to je bio povod da Muževa sestriča napravi cirkus, da se izderala na mene jer sam ja rekla da su to djeca i da će toga biti ali pitanje je kako ćemo se mi tada postaviti. Luka je bio zbunjen,I ne samo on nego svi ti ljudi koji su tamo bili jer nisu navikli na takve ispade. Oni su se svi digli i otišli. A ja sam ostala u šoku i doživjela sam ga jer nisam mogla vjerovati da netko može biti tako zločest. Plakala sam Luki nije ništa bilo jasno, kad me mlađi sin vidio da plačem počeo je i on. Ma užas. Njegovi roditelji koji su uvijek na strani svoje nečakinje pokupili su se doma. Drugi dan nitko od njih nije nazvao i pitao kako je LUka,kako smo svi mi koji smo to doživjeli. On je drugi dan nazvao nju i rekao joj da se ne može tako ponašati. Pet minuta poslije nazvala ga je teta i odrekla ga se. Njegovi nisu ni trepnuli kao da to ne rade njegovom sinu, snahi i unucima. Luki sam kasnije objasnila koliko sam mogla i rekla mu da se snjim više neće igrati. Prihvatio je to koliko dijete u toj dobi može to prihvatiti. I to nije kraj. Dva mjeseca poslije morali smo doći na svekrvin rođendan prvi put nakon incidenta u 12 mjesecu i moj Luka se vozio na autiću po cesti i vidio je muževog tetka (Tonijevog djeda) ali ga prvotno nije pozdravio jer nije znao šta da napravi. Kad se vraćao sa vožnje upitao ga je onako dječje šta radiš? Ovaj se počeo derati da ne zna pozdraviti a sad pita kaj radi i otišao.Djete je ostalo zbunjeno, s njim je bio deda koji nije mrdnuo prstom.Mi smo tada bili u kući i nismo znali šta se dešava, poslije nam je deda rekao i poludjeli smo. Lukismo opet objašnjavali. Ja sam rekla da ću drugi put pozvati policiju i socijalnu službu jer se ja ne mogu boriti. Sada ih ne puštamo iz vida mada tamo rijetko idemo i vjerujte mi da se bojim. dosta mi je. Kako se netko usuđuje napadati dijete od 5 godina? Sad je mir ali tko zna koliko.Ono što nas smeta što muževi roditelji nisu trepnuli. Toliko vole svoje unuke a okrenuli su glavu. Nadam se da sam bila jasna. Moje neko pitanje je koliko mi tu pravni organi mogu pomoći da zaštitim svoje dijete od ljudi koji misle da je samo njegovo dijete bitno i već sada rade razlike među njima? Luka ima jako puno prijatelja s kojima se prekrasno igra i posvađa ali zato smo mi roditelji ovdje da skupa s njima to riješimo ili opet ako je moguće oni sami. I puno vremena provodimo u parku i šta da se sve majke tako ponašaju? I ono najgore od svega kuda ovaj svijet ide kad određeni ljudi diraju u djecu? Na Luki će ostati posljedice i u nekim malim stvarima se vide. Kako mu objasniti?

Molim savjet

hvala

Tužna majka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nitko vas ne osuđuje, ali razmislite:

 

kao što se vaše dijete iz ovih ili onih razloga ne želi igrati sa......., tako se i drugi iz ovih ili onih razloga ne žele družiti sa vama.

 

ipak savjet:

 

pustite dijete da se bez cjelodnevne mamine zaštite nauči boriti za sebe. sigurna sam da to može samo bolje nego uz vas. a vi se potrudite za svoje mjesto u zajednici. to nikako ne znači da im trebate podilaziti ili popuštati. sigurna sam da i vi znate kako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija