Jump to content

Molim pomoć,zakonski rok???


znatizeljna81

Preporučene objave

Poštovani,

molila bih Vas da mi pomognete i da mi date konkretan odgovor ako on uopće postoji.

Naime,radi se slijedećem:

 

Prije 6 mjeseci sam dobila rješenje o prijmu u državnu službu,nakon što sam uredno dostavila rješenje o liječničkoj sposobnosti za rad na traženom radnom mjsetu.

Na rješenju o prijmu u državnu službu piše da mi treba biti uručeno još jedno rješenje o rasporedu i utvrđivanju datuma početka rada no međutim od toga 6 mjeseci ja nisam dobila ništa.

 

Mislim,ja sam dala otkaz na prijašnjem poslu,ja očekujem taj posao i ne tražim drugi a šest mjeseci sjedim kod kuće,kredit mi otplaćuju roditelji.Otkaz sam dala jer su me na mom poslu imali pravo tražiti otkazni rok od 60 dana (taj sam otkazni rok i odradila) a sigurno me nitko nebi 2 mjeseca ranije i obavještavao o danu početka rada.

Smatram da je rješenje o prijmu gotova stvar. Rješenje je rješenje.

 

A još sam onako neslužbeno čula da će taj natječaj i biti ukinut.

Imaju li se oni pravo tako igrat s nama?

Što mi je činiti??

Imam li ja osnovano pravo žalbe ako natječaj bude ukinut?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje jest rješenje, međutim ono vam na dnu ima uputu o pravnom lijeku, vi se niste žalili, jer ste posao dobili i za vas je sve ok. Međutim, sigurno se na natječaj javilo još kandidata za koje ishod možda i nije bio tako povoljan, sada, prvo je potrebno svakome od njih rješenje dostaviti, možda se to malo odužilo, zatim je potrebno da protekne žalbeni rok za svakog kandidata ponaosob, prvo provjerite da li se itko žalio, najvjerovatnije vam je to razlog zašto se to odužilo. Rješenje može biti može biti ukinuto ukoliko se po žalbi nekog od kandidata utvrde nepravilnosti u provedenom postupku. Zovite i provjerite, barem ćete znati više informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbom članka 52. stavka 3. Zakona o državnim službenicima propisano je da osoba primljena u državnu službu postaje državnim službenikom danom početka rada.Dan početka rada utvrđen rješenjem o rasporedu na radno mjesto može se iz opravdanih razloga odgoditi za najviše 60 dana o čemu se donosi posebno rješenje.

 

Opravdan razlog je i otkazni rok, stoga nije bilo razloga da daješ otkaz, trebala si prvo nazvati kadrovsku i raspitati se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbom članka 52. stavka 3. Zakona o državnim službenicima propisano je da osoba primljena u državnu službu postaje državnim službenikom danom početka rada.Dan početka rada utvrđen rješenjem o rasporedu na radno mjesto može se iz opravdanih razloga odgoditi za najviše 60 dana o čemu se donosi posebno rješenje.

 

Opravdan razlog je i otkazni rok, stoga nije bilo razloga da daješ otkaz, trebala si prvo nazvati kadrovsku i raspitati se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatizeljna81 je napisao:

I opet mi nitko nije odgovorio,postoji li zakonski rok u kojem rješenje mora postati konačno,na ovakav ili onakav način???? (bilo da je natječaj ukinut bilo da je određen dan početka rada)

 

pa kolegice, primljeni ste u državno odvjetništvo, a ne znate kako se računaju rokovi, odnosno konačnost rješenja.. :vrti:

 

natječaj ne može biti ukinut, može biti samo poništen (ukidanje i poništenje su različiti instituti, kod ukidanja odluka dalje ne proizvodi učinke-do tog trenutka je proizvodila, kod poništenja se poništavaju sve pravne posljedice koje je neka odluka proizvela, od početka do kraja). Natječaji se poništavaju a vaš se natječaj neće poništiti, jer ga je ipak raspisala država odnosno Ministarstvo pravosuđa, a država je ipak ozbiljan poslodavac.

 

U drugoj temi koju si otvorila sam ti već napisao kada nastupa konačnost.

 

Brzo ponoviti osnovne institute upravnog postupka! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nisam ja primljena kao pravnica,niti sam pravne struke.

ja sam primljena za posao računovodstvenog referenta,a u ustavu i zakonu o državnih odvjetništvima nije bilo spomena o tome :)

šala mala....

 

hvala Vam svima na odgovorima,ali kako se ja zaista slabo razumijem u "pravne izraze" moram priznati da nisam baš razumjela ovu razliku sa poništeno-ukinuto.

 

U principu,što to znači za mene?

hoću li ja u konačnici ipak dobiti rješenje o danu početka rada ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija