Jump to content

Da li imam pravo tužiti rodilište


mankica

Preporučene objave

Uskoro trebam roditi i naslušala sam se svakakvih priča pa me zanima slijedeće:

 

ukoliko potpišem da odbijam sve intervencije prilikom ulaska u rodilište da li ih onda imam pravo tužiti ako mi nešto naprave bez mog pristanka.

Npr. ako sam napisala i naglaslila da ne želim da mi rade epiziotomiju (rezanje međice) i oni mi je naprave bez moje suglasnosti da li ih imam pravo tužiti (mislim na situaciju u kojoj nije bio ugrožen ni moj ni djetetov život). Također me zanima da li bi se ta tužba pretvorila u skup i dugotrajan proces ili je to već u startu jasno da bih ja dobila parnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mankica je napisao:

Uskoro trebam roditi i naslušala sam se svakakvih priča pa me zanima slijedeće:

 

ukoliko potpišem da odbijam sve intervencije prilikom ulaska u rodilište da li ih onda imam pravo tužiti ako mi nešto naprave bez mog pristanka.

Npr. ako sam napisala i naglaslila da ne želim da mi rade epiziotomiju (rezanje međice) i oni mi je naprave bez moje suglasnosti da li ih imam pravo tužiti (mislim na situaciju u kojoj nije bio ugrožen ni moj ni djetetov život). Također me zanima da li bi se ta tužba pretvorila u skup i dugotrajan proces ili je to već u startu jasno da bih ja dobila parnicu?

 

Vama čini mi se nisu sve na broju. Prije poroda razmišljate o tome kako izvući novac od institucije u kojoj rade ljudi kojima je na prvom mjestu pomoći vam u činu poroda. A da jednostavno pozovete neku baku pa da vas porodi doma???

I obavezno posjetite psihijatra jer ovakav način razmišljanja graniči sa poremećenošću. Umjesto da razmišljate o svom nerođenom djetetu i da vam na prvom mjestu bude izlazak tog djeteta bez rizika, vi razmišljate o novcu koji biste mogli izvući. Dakle, prije nego li se rodilo vi svoje vlastito dijete koristite kao sredstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

često primjećujem kako ljudi na ovom forumu počmu polemizirati o moralu , etici i ko zna čemu umjesto da daju jednostavan odgovor na pravno pitanje

 

ja na žalost ne znam odgovor na pitanje, ali iz vlastitog iskustva znam o čemu žena govori, a to je da u nekim rodilištima ili bolje reći kod nekih liječnika i primalja, ulaskom u rađaonu gubite pravo glasa, a zbog fizičkog stanja i bilo kakvog utjecaja na tok poroda

 

(jedna od nebuloza (za mene -laika) je i standard rezanja pri epizotomiji, u HR se uvijek reže lijeva strana, bez obzira koliko puta rađali :vrti: )

 

dakle, zato mislim da pitanje nije postavila s namjerom da vidi unaprijed kako izvući lovu, nego da vidi s kojim argumentima bi eventualno mogla nastupiti prema liječniku koji bi radio protivno njenoj volji

 

moj osobni ne-pravni savjet je;na prvom porodu nemojte unaprijed zabranjivati epizotomiju jer ne znate kakav će izgon biti, možda će vam olakšati, a za drugi put ćete već biti "pametniji"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija