Jump to content

Poljoprivredno zemljiste na moru


nandrasec

Preporučene objave

Postovanje,

 

Namjeravam kupiti parcelu poljoprivrednog zemljista na moru te me zanima sljedece.

 

U posjednovnom listu prodavatelj se vodi kao vlasnik cijele parcele, 1/1 cca 4000 m2. U katastru se cestica vodi kao suma velicine 4000 m2 i naveden je broj posjedovnog lista koji dokazuje 1/1 vlasnistvo prodavatelja.

 

Medutim, u izvatku iz zemljisnih knjiga, tj. e-izvadak, pretraga cestice pod tim brojem izbacuje rezultat:

 

A. posjedovnica - navedene su dvije katastarske cestice. Redni broj koji sam trazio i jos neki drugi.

 

B. vlastovnica - navedeno je ovo dolje. Cudno mi je da velicine dolje ne odgovaraju stvarnom stanju, posto je jedna parcela 4000 m2 a druga nekih 800 m2.

 

1. UDIO 1450/1920, ime i prezime vlasnika

2. UDIO 470/1920, drustveno vlasnistvo korisnik opcina...

 

E sad me zanima sto znaci ovo drustveno vlasnistvo, dal je to problem maknut i kako je to moguce.

Takodjer bih bio zahvalan na bilo kakvim savjetima.

 

Hvala unaprijed.

 

p.s. ukoliko zemljiste spada pod poljoprivredno i nije u zoni "neigradjenog gradjevinskog zemljista" koliko je vjerojatno da se ono pretvori u gradjevinsko posto je zemlja odmah kraj glavne ceste dok je preko nje hotel, a crta gradjevinske zone prolazi cestom :):misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanio, ovdje je bilo puno pisanja oko zemljišta.

UKRATKO!!!

 

Ako je zemljište poljoprivredno, nikako ga nemožete prenamijeniti u građevinsko.

Prenamjena dolazi u obzir ako je u zoni gradnje, a još nitko nije dao zahtjev za prenamjenu.

 

Inače na polj. zemljištu se nesmije graditi ništa ako nema više od 5000 m2.

U tom slučaju smijete sagraditi objekat za potrebe poljoprivredne proizvodnje, a prije toga trebate dati izjavu da ćete se baviti poljoprivrednom proizvodnjom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija