Jump to content

Porez na nasljeđenu zemlju


Bigbang

Preporučene objave

Već dugo pratim razne forume ali ovo je prvi put da sam se aktivno uključio u neki pa molim za razumjevanje. Nasljedio sam zemlju od svoje majke. Tu zemlju je kupovala moja baka u više navrata tjekom prošlog stoljeća i nije ju gruntovno prenosila na sebe već se samo upisivala katstarski. Ni moja mama nije rješavala pitanje vlasništva već se samo prihvaćala nasljeđa.Temeljem rješenja o nasljeđivanju i prastarih kupoprodajnih ugovora pokrenuo sam na sudu postupak za prijenos vlasništva na mene koji je trajao 4 godine što i nije tako dugo koliko je to kompleksan postupak.Sad je sva zemlja i gruntovno i katastarski na mene. Nakon kratkog vremena dobio sam poziv iz poreznog ureda da prijavim porez na predmetne nekretnine. Kad sam im rekao da sam ja nasljednik u prvom koljenu i da ne plaćam porez na promet nekretninama od 5% rečeno mi je da pošto moji predci nisu bili upisani u gruntovnicu ja sad moram platiti porez na promet nekretnina što bi na zemlju koje ima puno ,a realno ima malu uporabnu i prodajnu vrijednost iznosilo pozamašnu svotu.Pitanje :-? Da li stvarno moram platiti taj porez i ima li mogućnosti da ga izbjegnem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija