Jump to content

tuzba zbog nemogucnosti placanja alimentacije


hiphop

Preporučene objave

s obzirom da sam sljedila upute foruma i pregledala sto je do sada napisano na temu alimentacije isto tako nisam pronasla odgovor na moje pitanje

moj brat treba placati alimentaciju za jedno dijete.

prilikom donosenja rjesenja (1200kn) o placanju alimentacije moj brat je nezaposlen (jos uvijek)

ostavstinu koju je nasljedio nakon smrti nasih roditelja polozio je na suprugin devizni racun,50000eur

pri pokusaju postizanja dogovora oko alimentacije da se tim iznosom namire mjesecne rate alimentacije supruga je odgovorila da je isti iznos vratila na ruke mom bratu

pa nase pitanje glasi da li moj brat moze podici tuzbu protiv sada bivse supruge radi dovodjenja u situaciju nemogucnosti placanja alimentacije, tj. da li je mi mozemo preduhitriti dizanjem tuzbe na temu alimentacija sa tim argumentima

 

poznato nam je iz razgovora sa odvjetnikpm da mozemo pokrenuti postupak razdiobe imovine ali isti bi trajao ohooho jer njegova bivsa supruga tvrdi da je novac isplatila a rate alimentacije se moraju placati

 

tj. da li ako mi pokrenemo tuzbu na temelju alimentacije dobivamo na vremenu

 

ps. ne izjegavamo placanje alimentacije samo trazim ono sto pripada mom bratu i sto su nasi roditelji stekli teskim radom kroz zivot

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u obiteljsko.

 

Bračna imovine nema veze s alimentacijom.

 

Mogu zajedno ili pojedinačno u braku zaraditi milijarde, ali kada se brak rastavi, od trenutka stvaranja obveze alimentacije sve ono prethodno nema veze sa novim obvezama.

 

Dakle ne možete reći "e u braku sam ti dao 25.000 Eura, pa ti sada ne dam ništa".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hiphop je napisao:

da upravo tako. na racunu doticne nalazi se i vise nego dovoljno za nekoliko godina placanja alimentacije

 

Ako je tako kako kažete, samo kamata na tih 50000 € (oročenih u banci na duži rok uz preko 5% kamata godišnje) iznosi preko 1500 kn mjesečno, dakle više od iznosa alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija