Jump to content

MORH - Slobodni Dani


spaljeni2

Preporučene objave

Pozdrav Forumašima prije svega.

 

Evo jedan takoreći problem koji me muči jedno poduže vrijeme.

Pojam slobodnih dana u zakonu o OSRH i pravilniku OSRH je definiran isključivo kao nešto što se može dobit na osobni zahtjev u slučaju smrtnog slučaja, rođenja dijeteta te drugih stavki da ih sada sve ne nabrajam...

 

Pa bit svega: temeljem zapovjedi o straži ili terenu dobije se određeni broj dana slobodno nakon izvršenja zadaće. Često zbog prirode posla dolazi do situacije da se ti dani ne iskoriste u potpunosti jer se mora doći na posao odradit šta već treba. Dani se u takvoj kontinuiranoj praksi često nakupe i za mjesec - dva imamo i po 10 dana slobodno koji se onda maltene prenašaju iz mjeseca u mjesec i teško ih je iskoristit kad se mora biti na poslu.

 

Ono što me zanima:

 

Postoji li kakvo zakonsko uporište i temeljem kojeg zakona i članka ja mogu tražit da te dane iskoristim ? Običan zahtjev nadređenom završava sa riječima "nema ljudi - moraš radit".

 

Sad karikiram: ako u zapovjedi piše da se poslje zadaće dobije 4 radna dana slobodno a ja iskoristim 2-va te treći dan sam na poslu, mogu li se žaliti na kršenje te zapovjedi ?

 

Molio bih bilo koji pravni savjet ako isti postoji za ovu situaciju.

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je normalno u MORH-u,iz iskustva znam da se tako radi godinama,sigurno,da imaš prava po zakonu o radu i kolektivnom ugovoru,u biti piše,ako nemožeš iskoristit slobodaan dan da ti ga mora poslodavac platit,jedino ti dane od godišnjeg mora obavezno dati da iskoristiš,problem je jer u vojsci nije moguće sindikalno udruživanje,uzmi pravnika i tuži ih,znam par ljudi koji su pokrenuli tužbu,nesmije te otpustit,jedino,kaj će te zafrkavati na poslu,oni te zakone tumače proizvoljno,tako se rade i pravilnici i razni dopisi,od putnih troškova do odvojenog života,gdje god mogu oderu te

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljkoda je napisao:

u biti piše,ako nemožeš iskoristit slobodaan dan da ti ga mora poslodavac platit

 

Hvala na odgovoru prije svega.

 

Ja taj dio ne mogu naći u ni jednom zakonu, samo preraspodjela vremena no ništa nije precizirano a niti bi baš ovo mogao kategorizirati pod preraspodjelu radnog vremena...

 

uzmi pravnika i tuži ih,znam par ljudi koji su pokrenuli tužbu,nesmije te otpustit,jedino,kaj će te zafrkavati na poslu

 

Kud odmah na tužbu :zubo:, ako ih do sada nisam tužio za "zelene ugovore" i ostale cake nebum si natovario nevolju za vrat bespotrebno.

 

Vjerujem da bi bilo dovoljno da ja sam prvom nadređenom podnesem službeni zahtjev za korištenjem tih dana te u sklopu tog zahtjeva napišem par članaka "tog i tog" zakona na koje se pozivam pa bi se on malo trgnuo jel...

 

Dakle na šta se pozvat u tom zahtjevu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija