Jump to content

obnova postupka povečanje mirovine


bah

Preporučene objave

dobio sam braniteljsku mirovinu trajno opča nesposobnost 30%rat 70% mir,2360,00 kn što je trenutno najniža braniteljska mirovina,dragovoljac 91-95 bez statusa hrvi obolio od ptsp-a f43.1 i trajne promjene ličnosti f62 dali i sada po novom zakonu imam pravo na povečanje mirovine promjenom omjera rat-mir pozdrav svim braniteljima!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl.6a se primjenjuje po zakonu o djelatnim vojnim osobama i ovlaštenim službenim osobama,a ne po zakonu obraniteljima,i meni je sumnjivo zasto je mirovina za opću nesposobnost tako mala,više liči na mirovinu zbog profesionalne nesposbnosti,i na to ima zbog vremena sudjelovanja u ratu,branitljski dodatak od 30% na koeficijent,a hrvi nema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru ali mi nešto nije jasno,išao sam u mirovinu iz civilstva nemam čina,imam 39 godina i 20 god.staža u riješenju piše da je to najniža braniteljska mirovina zašto sam dobio tako malo jer svi mi kažu da je moralo biti više i kako mirovinu povečati pozdrav!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah je napisao:

... u riješenju piše da je to najniža braniteljska mirovina zašto sam dobio tako malo

Taj iznos vam je određen jer bi inače da vam je određen iznos koji se dobije izračunom s obzirom na uzrok invalidnosti i osobne bodove (pogotovo ovaj dio mirovine koji se izračunava proporcionalno 70% od "civilne") "dobili" još manje.

Zašto je taj dio od 70% mirovine tako mali? zato jer je izračun rađen na temelju vrijednosnih bodova za sve godine radnog staža od 1970 pa na ovamo odnosno temeljem odnosa vaše plaća i prosječne plaće u RH za tu godinu. Ako su podaci u rješenju točni onda je taj vrijednosni bod mali jer ste imali malu plaću.

 

...

jer svi mi kažu da je moralo biti više

...

Ne ulazeći u dobronamjernost tih koji svi u glas kažu mora biti više, jedini zaključak koji se nameće je taj ili ne poznaju sve podatke za obračun mirovine ili ne poznaju obračun mirovine.

 

Najjednostavnije vam je dilemu riješiti tako da pročitate obrazloženje rješenja u njemu je navedena sve: i podaci i način izračuna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve utječe na visinu mirovine...od primanja kolika su bila...vremena provedenog u domovinskom ratu jer se osobni bod uvečava od 10-30 posto,čin..koliko staža..i netreba čuditi ako su negdje razlike a omjer isti...ja imam omjer 50-50,profesionalna,hrvi 1,50,stožerni narednik,nekih 20 godina radnog staža sa benificijama i mirovina mi je 3300 kuna...a netko sa tim omjerom može imati mirovinu i 5ooo kuna...sve igra ulogu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

sve utječe na visinu mirovine...od primanja kolika su bila...vremena provedenog u domovinskom ratu jer se osobni bod uvečava od 10-30 posto,čin..koliko staža..i netreba čuditi ako su negdje razlike a omjer isti...ja imam omjer 50-50,profesionalna,hrvi 1,50,stožerni narednik,nekih 20 godina radnog staža sa benificijama i mirovina mi je 3300 kuna...a netko sa tim omjerom može imati mirovinu i 5ooo kuna...sve igra ulogu..

 

 

Slažem se s tobom kolega ja s činom časničkog namjesnika,hrvi,opća,1,85,40 god.sataža (uračunate benificije),omjer 40/60..........4730 Kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija