Jump to content

otplata stambenog kredita HRVI


diksi

Preporučene objave

1998g.dobio sam stambeni kredit za dogradnju kuće i time sam stambeno riješen.

Tada sam bio 70% RVI i otplaćujem rate kredita u iznosu 30% podijeeljeno naravno na rate.

2005.g sam dobio status RVI III grupe (90% invalidnosti).

Po ZOPHBR,INVALIDI OD I-IV skupine imaju pravo na besplatno zbrinjavanje tj ne trebaju vraćati ništa.

Da li ja imam pravo da mi se obustavi daljna otplata kredita i eventualno da mi se vrati uplaćeni novac do sada.

U ugovoru koji sam potpisao sa HPB stoji da sam obvezan otplaćivati rate kredita u iznosu navedenom u ugovoru sve dok su okolnosti koje stoje u ugovoru,a u slušaju izmjenejnih okolnosti moguća je promjena ugovora(imam jedan takav članak.

Znači pravno je predviđena mogućnost promjene nekih okolnosti.

Ako treba napisat ću točno kako taj članak ugovora glasi.

Zvao sam banku i oni su mi rekli da je ministarstvo branitelja "zauzelo stav" da oni koji su počeli otplaćivati kredit po jednim okolnostima dužni su otplaćivati kredit po tim okolnostima do kraja otplate.

Dakle oni tumače to kako njima paše-odogovara i direktno ignorijau mogućnost izmjene tj aneks ugovora koji je predviđem osnovnim Ugovorom.

Molio bih nekog pravnika da mi odgovri što mogu učiniti da mi se barem obustavi daljnja otplata kredita tj kako iskorisiti taj članak u ugovoru koji to dopušta..podnijeti neki zahtjev ili što drugo mogu pravno učiniti,podići tužbu il što.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno ,preporučeni i sa povratnicom se obrati Ministarstvu obitelji,branitelja i međugeneracijske solidarnosti.

obrazloži problem .

prouči pravilnik o stambenom zbrinjavanju iz 2005.g. i kasnije

 

HRVI od 80% do 100% dobiju kredit ili stan sa 100% popustom (bez plaćanja)

kao i obitelji poginulih i nestali hrvatskih branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredba članka 10 stavak 2. važeće Uredbe o stambenom zbrinjavanju.. (NN 86/05) propisuje slučaj naknadnog stjecanja višeg statusa HRVI u odnosu na već ostvareni stambeni kredit!

Tako navedeni članak kaže: "Ako se imenovanom pravomoćnim rješenjem, čiji se učinci protežu na vrijeme u kojem je imenovanom priznato pravo na dodjelu stambenog kredita, utvrdi veći postotak oštećenja organizma od onoga na temelju kojega je ostvario pravo na popust pri otplati kredita, imat će pravo zatražiti priznavanje većeg popusta i kamatne stope pri daljnjoj otplati kredita."

Dakle, kako navodiš da si naknadno stekao 90% HRVI, a da ti se tim statusom retroaktivno ne obuhvaća vrijeme kada si dobio kredit - nećeš moći ostvariti pravo na otpis kredita. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok ,

interesantno kako su majstori sve predvidjeli i zaštitili se..

hvala na odgovoru, mada nisam zadovoljan zbog tog članka i mislim ad derogira pravo koje je propisano Zakonom koji daje pravo invalidima od I do IV na "besplatno "stambeno zbrinjavanje,ali ništa me više ne čudi u ovoj našoj državici,bez pravne države radi tko i kako hoće,a prva vlast krši Zakone.

Isto kao u slučaju besplatnog prijevoza učenika vlada donese odluku da je bespaltan prijevoz za sve učenike koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike.

A kad trebaš ostariti pravo ..nisu osigurana sredstva u proračunu i mogu samo socijalni slučajevi kako tumači opet ta ista vlada.

Sve u svemu rade što hoće,a nas tko šiša .Sad smo im samo teret i najbolje bi volili da nas ni nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija