Jump to content

Par pitanja..


Gas

Preporučene objave

Zanima me kolike su mi šanse za oslobađajuču presudu za djelo iz Čl. 173. st.1 i 2 s obzirom na;

 

1. Nikada nisam bio kažnjavan za isto djelo, nisam kažnavan uopče.

 

2. Da mi je 2005. dijagnosticirana paranoidna šizofrenija (F-20) i Borderlajnov sindrom, od strane vještaka koji radi na novačenju za vojsku.

 

3. Da sam prije "navodnog" počinjenja djela bio evidentirani ovisnik, lječen ambulantno, za razliku od osobe koja me tereti.

 

4. Da je ocjena sudskog vještaka (s obzirom na F-20 i F-19) za vrijeme boravka u istražnom zatvoru; ZAKLJUČAK; "približan ocjeni neubrojivosti"

 

5. Da je osoba koja je unajmila stan (u kojemu sam se zatekao u trenutku kada su djelatnici MUP-a izvršili pretres i pronašli znatnu količinu opijata u paketićima, jedina koja me tereti od ukupno šest osoba iz istog djela.

 

6. Da je osoba koja me tereti u više navrata (koliko ja znam) bila pod policijskom istragom zbog sumnje na čl.173. zajedno sa 2.okr.

 

7. Da je osoba koja me tereti za vrijeme istrage več nekoliko puta promijenila iskaz (prvo je priznala djelo, ali i mene "uključila" u ostatak "ekipe", nakon čega je povukla iskaz i dala novi u smislu; "da ona nema ništa s tim, več da smo "surađivali ja i 2. okr.)

 

8. Da je DNA vješačenjem na paketićima pronađen uzorak osobe koja me tereti a ne moj.

 

9. Da je stan u kojemu smo zatečeni, unajmila osoba koja me tereti, dok na adresi mojega prebivališta djelatnici MUP-a nisu pronašli nikakve zabranene supstace.

 

 

- Da li postoji rok istražnog postupka?

 

- Da li se istražni postupak može pokrenuti ispočetka, pošto slijedi grafološko vještačenje, a u ranijoj fazi postupka je ustanovljeno da za to "nema dovoljno materijala"?(odnosi se na nekakvu teku)

 

- Koliko se u sudskoj praksi grafološko, psihijatrijsko i DNA vještačenje uzima kao dokaz u navednom slučaju i kolike su mi šanse za oslobađajuču presudu s obzirom na navedeno?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od toč. 1 do 4. - nema elemenata za oslobađajuću presudu.

 

Toč. 5.do 7. - sudac će osjeniti uvjerljivost dokaza i iskaza.

U pravilu je i to dovoljno da Vas se osudi.

 

Toč. 8. - ne mora biti bitna stvar.

 

Toč. 9. - prebivalište je najmanje bitna stvar. Tko je unajmio može biti bitna, ali ne mora.

 

Uglavnom:

Naženi ste u stanu koji je imao drogu +

Jedna osoba Vas tereti +

Ovisnik ste

= lako moguće osuđujuća presuda

 

 

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija