Jump to content

status dragovoljca pomoć


Zube

Preporučene objave

Pozdrav !

 

Dragovoljac Domovinskog rata je hrvatski branitelj koji je sudjelovao u obrani suvereniteta R Hrvatske najmanje 100 dana, u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992., odnosno koji je sudjelovao u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992., ako nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnoga roka (npr. žene, malodobne osobe, odnosno osobe nesposobne za vojnu službu, odnosno osobe koje nisu imale vojni raspored). Status dragovoljca Domovinskog rata utvrđuje Ministarstvo obrane, odnosno Ministarstvo unutarnjih poslova na temelju svojih evidencija, odnosno, nakon provedenog upravnog postupka i o tome izdaje potvrdu.

Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je i osoba kojoj je utvrđen status hrvatskoga ratnoga vojnog invalida (HRVI iz Domovinskog rata) kojemu je organizam oštećen najmanje 20% zbog rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno zbog bolesti, a bolest je pogoršanje bolesti, odnosno pojava bolesti kao neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta RH, odnosno kojemu je organizam oštećen najmanje 20% zbog rane ili ozljede koju je zadobio kao zatočenik u zatvoru, odnosno neprijateljskom logoru u Domovinskom ratu, s tim da se smatra da je oštećenje organizma zatočenika u neprijateljskom logoru najmanje 20%.

:kavica::namiguje::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja je radna obaveza bila tada obavezna ali kako sam bija doša sa posla i uspija spojiti godišnje odmore sam se odma prijavija u krizni stožar di sam bija oko mjesec dana a polije sam otiša u postrojbu na crtu obrane na kojoj sam bija 66 dana i rado bi osta da me nisu skinuli kada su skužili moj status hvala svima koji mi pomažu sa svojim odgovorima.ma evo još jedno pitanje došlo mi je rješenje za opću mirovinu 20rat 80 civilna 2361kuna, imam bolničko lječenje 1995 radi suicida f43.1 i f32 ljećija sam se učestalo na psihijatriji do prošle godine sam uspjeva tamu koja je bila u meni suzbijati, dok mi nisu otkrili tumor koji sam operira bija sam u dvi dnevne bolnice i sada idem na grupnu terapiju neznam dali ima smisla da uložim žalbu molim još jednom za savjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

Pozdrav !

 

Dragovoljac Domovinskog rata je hrvatski branitelj koji je sudjelovao u obrani suvereniteta R Hrvatske najmanje 100 dana, u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992., odnosno koji je sudjelovao u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992., ako nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnoga roka (npr. žene, malodobne osobe, odnosno osobe nesposobne za vojnu službu, odnosno osobe koje nisu imale vojni raspored). Status dragovoljca Domovinskog rata utvrđuje Ministarstvo obrane, odnosno Ministarstvo unutarnjih poslova na temelju svojih evidencija, odnosno, nakon provedenog upravnog postupka i o tome izdaje potvrdu.

Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je i osoba kojoj je utvrđen status hrvatskoga ratnoga vojnog invalida (HRVI iz Domovinskog rata) kojemu je organizam oštećen najmanje 20% zbog rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno zbog bolesti, a bolest je pogoršanje bolesti, odnosno pojava bolesti kao neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta RH, odnosno kojemu je organizam oštećen najmanje 20% zbog rane ili ozljede koju je zadobio kao zatočenik u zatvoru, odnosno neprijateljskom logoru u Domovinskom ratu, s tim da se smatra da je oštećenje organizma zatočenika u neprijateljskom logoru najmanje 20%.

:kavica::namiguje::misli:

 

 

 

Forrester :misli: ne obmanjuj Hrvatske Vitezove svojim izmišljotinama :kavica:

citat ti je zakon a ne moje riječi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slušaj Roda ili ja nisam dobro razumio što je ZUBE napisao ili ti. Ili nas je ustvari obadvojicu obmanuo nepreciznim opisom svog puta. Ja sam shvatio da je ZUBE prvo bio pri radnoj obavezi, a zatim da se prijavio u HV na prvu liniju bojišnice i to u periodu od 25.8.91.-31.10.91., što iznosi 66 dana. To znači da je sudjelovao u obrani suvereniteta RH u periodu od 5.8.1990.-15.1.1992. više od 30 dana (66). Ako SAM dobro razumio ZUBE-a i ako stvari stoje ovako, kako sam naveo, onda si opet poprilično drsko nastupio. Ako pak Zube-ov opis nisam dobro razumio spreman sam se ispričati. ZUBE pojasni stvari molim!! :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZUBE je napisao:

molim vas ako mi neko može objasniti dali mogu ostvariti pravo na status hrvatskog dragovoljca sobzirom da sam bijo pod radnom obavezom a u perijodu od 25.8.1991 do 31.10.1991 sam bijo na ratištu a kasnije još 15 mjeseci poslije radne obaveze hvala...

Temeljem ovoga što ste naveli može se zaključiti da ne možete ostvariti status dragovoljca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZUBE je napisao:

moja je radna obaveza bila tada obavezna ali kako sam bija doša sa posla i uspija spojiti godišnje odmore sam se odma prijavija u krizni stožar di sam bija oko mjesec dana a polije sam otiša u postrojbu na crtu obrane na kojoj sam bija 66 dana i rado bi osta da me nisu skinuli kada su skužili moj status hvala svima koji mi pomažu sa svojim odgovorima.ma evo još jedno pitanje došlo mi je rješenje za opću mirovinu 20rat 80 civilna 2361kuna, imam bolničko lječenje 1995 radi suicida f43.1 i f32 ljećija sam se učestalo na psihijatriji do prošle godine sam uspjeva tamu koja je bila u meni suzbijati, dok mi nisu otkrili tumor koji sam operira bija sam u dvi dnevne bolnice i sada idem na grupnu terapiju neznam dali ima smisla da uložim žalbu molim još jednom za savjet...

ZUBE, javi se pojasni malo da li si se nakon radne obaveze prijavio u postrojbu i otišao na ratište, ili je to sve bilo u sklopu te radne obveze. AJd, molim te!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki evo prvo se izvinjavam ako sam napravija zbrku sto se tiče mog sudjelovanja u 1991 u ratu.firma je odma napočetku 1991 stavila radnu obavezu koja je trajala sve do 1993 a ja sam kako sam napisa već prijavija u krizni stožar a dana 25.8.1991 sam otiša u brigadu di sam bija raspoređen kao pješak do 31.10.1991 kada su mi istekli godišnji i slobodni dani firma je tražila da se javim na posa nadam se da je sada jasnije i još se jedanput izvinjavam jer sam novi u ovom. pozdrav svim braniteljima ma di bili ! ! !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte čovjeka zbunjivati jer nema pravo na status dragovoljca. Radna obveza u firmi je jedno, a sudjelovanje u obrani drugo. Za status dragovoljca je potrebno najmanje 100 dana sudjelovanja u obrani od 5.kolovoza 1990.-15.siječnja 1992.Što se tiče onih 30 dana, to vrijedi samo za one koji nisu bili vojni obveznici kao npr. žene, malodobnici, invalidi i stariji od 65 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija