Jump to content

VIP - ovrha- pomoč


Goranz2

Preporučene objave

Goranz2 je napisao:

Pozdrav svima kao što vidite nov sam ovdje, i molio bih nekoga da mi pomogne u vezi ovoga.

Naime danas sam dobio ovrhu od VIP-a 2000 kn i odvjetnički troškovi 1200 kn šta da radim???

Nisam u mogučnosti to platiti, a isto me zanima dali se to moze kako platiti na rate???

 

unaprijed hvala

 

 

Bitno je da znamo koliko su stari računi za koji vam je poslana ovrha? Jer možda se radi i o zastari iako VIP vodi računa o rokovima sastavljnja ovrha. Platiti na rate možete tako da postignete dogovor sa odvjetničkim uredom koji zastupa VIP. Faksirajte im zamolbu i navedete da niste to u mogučnosti platiti odmah i kažete da bi to platili na npr. 8 rata.

Ali najprije podatke o računima za koje vam je poslana ovrha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Goranz2 je napisao:

hvala ovo je bilo brzo...

 

tereti me se za račune:

 

8,9,10,11,12 mj. 2008 i 1 i 2 2009.

 

Onda nažalost nema relativne zastare koja je 1 godina od dospječa plačanja zadnjeg izdanog računa.

Možete uložiti prigovor na rješenje o ovrsi i tako malo produžiti provođenje ovrhe (teku vam kamate) ali najbolja varijanta vam je dogovorit obročnu otplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Goranz2 je napisao:

hvala, samo se nadam da če pristati na to, jer nema šanse da skupim tolko para odjednom.

 

hvala još jednom

 

Oni uglavnom pristaju na takve nadodbe da se šta prije naplate a i za vas je to najpovoljnije. Bitno je da svaki mjesec nešto uplatite makar i manje što ste dogovrorili ali bitno da se nešto plača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovrha stigla od odvjetnika Ledića, oni će sigurno pristati na plaćanje u ratama, ali kad se namire računi u cjelosti tada će na naplatu doći kamate i odvjetnički troškovi. Vjerujem da će tražiti na uvid (faxom) plaćene uplatnice.

 

Ali eto i kod VIPnet-a ima jedna caka. To me podsjetilo zbog Ugovora sa Zagrebparkingom :-D Naime, nitko od nas tko ima VIP pretplatu s njima nije nikad potpisao nikakav Ugovor...samo Zahtjev za zasnivanje pretplatničkog odnosa (onaj papir koji se dobije u VIPnet poslovnici). Dakle, na temelju čega VIPnet može ikoga teriti za neki dug, a kamoli napraviti ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali eto i kod VIPnet-a ima jedna caka. To me podsjetilo zbog Ugovora sa Zagrebparkingom :-D Naime, nitko od nas tko ima VIP pretplatu s njima nije nikad potpisao nikakav Ugovor...samo Zahtjev za zasnivanje pretplatničkog odnosa (onaj papir koji se dobije u VIPnet poslovnici). Dakle, na temelju čega VIPnet može ikoga teriti za neki dug, a kamoli napraviti ovrhu?

 

Zahtjev za zasnivanje pretplatničkog odnosa stranka potpisuje i slaže se sa uvjetima tj. sama zahtjeva, a ne pod prisiliom.

VIPnet može teretiti jer izdaje račune za svoje pružene usluge svojim korisnicima tj. pretplatnicima.

 

Sa parking koncesionarima nitko nikada nije potpisao nikada nikakav zahtjev a kamoli ugovor da se može parkirati na njihovim parkirnim mjestima i ukoliko ne istakne parkirnu kartu da će plačati za to kaznu u nekom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija