Jump to content

privatno poslovna zavrzlama


zakonzamene

Preporučene objave

ušao sam u vezu sa osobom A, nakon nekog vremena uložio novac u firmu osobe A kao raditi čemo zajedno .....

kako sam malo ušao u ¨štos˝ ustanovio sam da je firma dužna do grla državi(pdv, doprinosi....)

otvorili smo novu firmu ˝radi jednostavnosti˝koja glasi samo na nju.

obim posla u razdoblju mog učešća u firmi se povečao za cca 300 %...

inače živimo u vanbračnoj zajednici već četiri godine, a nova firma je osnovana prošle godine.

 

 

1.kako mogu izvući svoj novac pošto nemam dokaz da sam uložio u firmu(ah ta ljubav...)eventualno sa danom isplate kredita meni isti iznos je uplaćen na račun firme(poveznica ????)

 

2.imam li pravo na udio u firmi ako se razilazimo(prijavljen sam kao voditelj poslovanja) pošto smo u izvanbračnoj zajednici stvorili tu firmu i kako to mogu realizirati!??!?!

 

 

zbog narušenih privatnih odnosa osoba A mi ne želi vraćati kredite, pa se nalazim u poprilično nezavidnoj situaciji

 

molim za pomoč jer sam malo na kraju živaca i ne znam šta da radim

 

hvala, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

1. Ukoliko ste Vi (imenom i prezimenom) prebacili određeni iznos Vašeg kredita poduzeću, isti iznos se vodi kao Vaša pozajmica tom poduzeću pa ga možete i potraživati od poduzeća uz obračunate kamate.

 

2. Nemate pravo na udio u dobiti poduzeća ukoliko niste član uprave,upisan u Društvenom ugovoru o osnivanju,tj.nadležnom Trgovačkom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija