Jump to content

vraćanje troškova, privatna tužba


northrend

Preporučene objave

imao sam kaznenu prijavu za nanošenje teških ozljeda a i isti me tužio privatno za ozljede i duševnu bol. na toj privatnoj tužbi sam oslobođen i dobio sam rješenje da trebam dobiti povrat od 1000 eura troškova. zanima me dali mi je to dužna vratit država ili oštećeni koji me tužio i dali u potonjem slučaju mogu to naplatit pošto čovjek živi u bosni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako je oštećeni nastavio kazneni progon za tešku tjelesnu ozljedu, nakon što mu je prijava odbačena ili nakon što je državni odvjetnik odustao od kaznenog progona, troškove snosi država.

 

2. Ako je oštećeni podnio privatnu tužbu za lake tjelesne ozljede, onda troškove snosi onaj tko izgubi (u Vašem slučaju tužitelj).

 

Pošto nista jasno objasnili koji je od ova dva Vaš slučaj, sami odredite koja je Vaša situcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

northrend je napisao:

kazneni sud još uvijek traje. privatna tužba na općinskom sudu je odbačena te sam dobio napismeno da sam oslobođen i da trebam dobit povrat troškova

 

Opet je nejasan ovaj dio "kazneni sud još traje".

 

Da li mislite da kazneni postupak još traje?

Ako jest, onda presuda nije pravomoćna i ne možete temeljem nje ishoditi troškove.

 

Dakle tek po pravomoćnosti možete tražiti naknadnu troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija