Jump to content

krivi broj katastarske cestice u ugovoru


markozg

Preporučene objave

Dobar dan!

 

Kupio sam komad zemlje, sklopio kupoprodajni ugovor sa prodavateljem, ovjerio kod biljeznika, izvadio katastarski plan, dobio potvrdu od urbanista da se radi o poljoprivrednom zemljistu, uplatio porez i otišao u gruntovnicu upisati vlasnistvo nad cesticom.

I taman kad sam pomislio da sam konacno gotov sa svom papirologijom, u gruntovnici mi je sluzbenica rekla da joj se broj zk uloska ne poklapa sa brojem katastarske cestice u ugovoru.

 

Drugim rijecima, prilikom sklapanja ugovora pogreskom je napisan broj katastarske cestice koji je u katastru a ne u gruntovnici (tako mi je objasnila).

Taj broj koji je na ugovoru (koji navodno nije tocan) je broj koji se vidi i u katastarskom planu.

 

Rekla je da bi sada trebao pisati aneks ugovora gdje bi se upisao tocan, gruntovni broj katastarske cestice.

 

Je li to dovoljno? Znaci napisati aneks, ovjeriti kod javnog biljeznika i ponovno otici u gruntovnicu sa tim. Hocu li imati dodatniih problema, jer vec sam platio i porez ?

 

 

zahvaljujem!!!

marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija