Jump to content

Oduzimanje prednosti na križanju


Hulejman

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Evo moje situacije. Sve je jasno kao dan - kriv sam, nema šta. Dogodilo se danas.

 

Semafor na križanju nije radio, a ja sam se nalazio na sporednoj cesti. Neoprezno sam ušao u križanje i u mene se zaletio auto koji je bio na cesti s prednošću prolaska. Imam sreće da se to desilo pri malim brzinama oba automobila 40-ak km/h. Ispunili smo europsko izvješće, policija bila, odradila svoj posao...zapisnik se čeka. Upitao sam policajca za kaznu. Rekao mi je 2000 Kn + 3 mj bez vozačke.

 

Znači tu se radi, bar mislim (kao laik), o članku 57. Al na njemu nisam našao ništa o oduzimanju vozačke.

 

Jel mi može netko reći koje su moguće posljedice? Rekli su mi da ću poziv na sud vjerojatno dobiti tek sljedeće godine...

 

Zahvaljujem na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na osiguranju dajte izjavu kojom priznavate krivicu, izgubit će te 15% bonusa. Za 3 godine vraćate svoj stari bonus.

 

Kazna je 2.000 + 1.000 zbog sudara + troškovi očevida. Zabrana je opisana u Prekršajnom zakonu. Na prekršajni nalog se možete žaliti da sud umanji iznos kazne ili trajanje zaštitne mjere. U prigovoru morate dostaviti i dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a-ha...zahvaljujem na odgovoru.

 

Znači odem samoinicijativno u svoju osiguravajuću kuću na priznavanje krivnje? Jel to idem nakon što dobijem policijski zapisnik, nakon presude, bilo kada?

 

Ufff sad malo gledam taj Prekršajni zakon i ne mogu se snaći. Znači postoji mogućnost oduzimanja vozačke?

 

Preostaje mi jedino dogovor sa sucem. Napominjem opet da bi priznao da sam kriv, ali jel imate koji savjet za dogovor sa sucem oko oduzimanja vozačke dozvole?

 

U slučaju žalbe na presudu...spomenuli ste dokaze? Nisam u potpunosti shvatio što moram dokazivati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija