Jump to content

ZPP revizija


brckovic

Preporučene objave

Vidim da je revizija postala zešći kupus zadnjim izmjenama, pa odlukama Ustavnog suda itd.

Al najvise me od svega zbunjuje clanak 392. Ne kuzim novi stavak 2 i stavak 4 (stari 3). Cine mi se dijametralno suprotni, stoput sam procitao i.....

 

Konkretno stavak 2:

 

Reviziju podnesenu protiv drugostupanjske presude iz članka 382. stavka 2. ovoga Zakona vijeće sastavljano od tri suca Vrhovnoga suda odbacit će obrazloženim rješenjem ako ocijeni da pravno pitanje zbog kojega je ona izjavljena nije važno za osiguranje jedinstvene primjene zakona i ravnopravnosti građana.

 

Stavak 4:

 

 

Reviziju podnesenu protiv drugostupanjske presude iz članka 382. stavka 2. ovoga Zakona vijeće revizijskog suda nije ovlašteno odbaciti ako ocijeni da pravno pitanje zbog kojega je ona izjavljena nije važno za osiguranje jedinstvene primjene zakona i ravnopravnosti građana.

 

 

Any thoughts?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jest da piše "protiv presude", međutim u zpp-u nisam nigdje naišla na odredbu po kojoj bi o reviziji protiv presude odlučivalo vijeće od 3 (ako sam pogriješila molim kolege da me isprave)

 

pretpostavljam da su tu napravili lapsus (i slažem se sa kolegom kike005)

 

odgovor koji mi je kolega ponudio je da se fino sastane vijeće od 5 pa ako smatraju da treba odbaciti- dvoje odu na kavu

 

 

:bjezi::bjezi::cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija