Jump to content

Zakoni na pismenom


jednababaroga

Preporučene objave

Mene nitko ne voli. :tuzan: :tuzan: I još me zanima, jel na ispitu triba imati osnovni zakon i sve izmjene i dopune odvojeno, ili može zakon u koji su već ubačene sve izmjene i dopune? Šta ću ako dobijem recimo spis iz 2005, a ja imam zakon u koji su ubačene i izmjene iz 2006, 2007.. Kako ću onda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja te volim :ljubav::namiguje:

evo i linkića: http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503328540&forum=16

 

Ja osobno mislim da ću za kazneno nositi KZ, ZKP97 i ZKP08, presude (imam neki KZ i ZKP97 koji sam kupio u knjižari, gdje su navedene sve izmjene i dopune od donošenja pa dosad), i neku knjigu o posebnom dijelu KZ-a

 

Za građansko - malo veći izbor - ZOO78(imam komentar od Gorenca), ZOO05, ZPP, OZ, Zakon o vlasništvu i 2. SP, Zakon o nasljeđivanju, ZTD, Z. o najmu stanova, z. o mjenici i čeku, ne znam da li da nosim i knjigu Vedriš-Klarić, i jasno presude

 

za 3. radnju (odabrao sam trgovačko pravo) ponijet ću iste stvari kao i za građansko, ne znam što bih drugo...

 

I svakako, ne zaboravi ponijeti:

- papir za pisanje presuda

- kemijske olovke

- korektor

- digitron

- orjentacijske kriterije VSRH za naknadu neimovinske (nematerijalne) štete

- Odvjetničku tarifu RH (ja ću nosit i staru i novu)

 

 

Eto, ak sam nešto zaboravio, nek me netko dopuni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

tek sada mi je palo na pamet da imam sve pročišćene tekstove zakona.

 

da li da si isprintam osnovnu verziju i sve izmjene i dopune ili šta da radim? npr. kazneni zakon ima sto izmjena i dopuna.

isto tako radno. šta ako dođe spis prije 2004. godine od kada datira pročišćeni tekst.

 

zv ima sitnije izmjene, ali šta ako mi baš to bude trebalo?!?!?!?!?

 

i ja mislim uzeti na pismeni zakone koji su gore nabrojani. ali šta ako bude stariji spis pa treba primjeniti zovo ili ako dođe u obzir neki drugi inače manje bitan zakon. da li se nadati da će te odredbe zakona netko spomenuti u podnescima, ili će ih netko imati sa sobom pa će mi posuditi ili da mi jednostavno to neće trebati.

 

možda bez veze brijem jer mi se čini da to nitko ranije nije spominjao kao nešto oko čega bi se trebalo brinuti. nadam se.

 

 

kažite nešto!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno ti je imat stari i novi zoo.

 

bitno je znat i kad su bile promjene u kaznenom.

 

mi smo sad npr. imali spis iz 2006.g. di je kazna bila drugacija u vrijeme pocinjenja, a drugacija je sada. 2006. je bilo dosta promjena u kaznenom, pa na to treba pazit.

 

tolko star spis da ti treba zovo nece doci, iako nikad ne znas, al ja ga ne bi nosila.

 

isto tako ne treba vam zkp08 kad nema teorije da dobijete predmet iz nadleznosti uskoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija