Jump to content

Datum dospijeća računa za mobitel


ZastoJa

Preporučene objave

Daklem, problem slijedeći, pomoć željena brzo:

 

1. račun primila 18.11.2009. (zadržala kuvertu na kojoj je udaren štambilj pošte jednog sela iz okolice i to od 17.11.2009.)

 

2. datum dospijeća 20.11.2009. (nikad još nije bilo tako rano)

 

3. račun platila u banci 19.11.2009.

 

4. 20.11.2009. mi operater već šalje poruku da nek platim račun da izbjegnem kaznu.

 

Prema kretanjima na svojem pretplatničkom računu vidim da danas piše da sam račun podmirila, sa današnjim datumom, dakle, 23.11.2009.

 

Iz iskustva kolegice kojoj se slično dogodilo, pretpostavljam da ću dobiti kaznu.

 

Prema Zakonu o zaštiti potrošača, čl.11, gleda se datum kada je platitelj dao nalog za plaćanje, a prema uvjetima dotičnog operatera, "planirani" rok za dostavu računa je 5 dana prije datuma dospijeća, kod mene je dakle bilo 3 dana.

 

Što da radim? Ako dobijem opomenu da se oglušim na nju? Čekam opomenu pa prigovorim? Da već sad šaljem prigovor kako me ovakva situacija ne bi dočekala i slijedeći mjesec? Što?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da, zaboravih navesti da operater uz račun šalje i dopis na kojem piše da nek vodimo računa o tome da treba par dana da uplata stigne do njih, pa da predlažu otvaranje trajnog naloga. Naravno.

 

Mogu li oni kao datum dospijeća uzimati datum kada su zaprimili uplatu, iako je to u suprotnosti sa Zakonom o zaštiti potrošača?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema svrhe panici,nećete dobiti nikakvu kaznu,račun je plaćen.

 

Računi mobilnih operatera obično dospjevaju do 20-og u mjesecu.

Kada vršite plaćanje na blagajni novčarskih institucija (banka,FINA,pošta)račun je plaćen onoga momenta kada izvršite uplatu, što zanči da ga dobavljač može "vidjeti" najkasnije sutradan na svom poslovnom računu.

 

Ukoliko plaćate bezgotovinski,pazite na valutu plaćanja označenog na nalogu za plaćanje.Datum podnošenja naloga je datum kada ga predajete novčarskoj instituciji a datum valute tj.uplate je datum kada se novac prebacuje primatelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija