Jump to content

Ugovor o najmu ili predugovor???


mike06

Preporučene objave

Gradim poslovni prostor koji namjeravam iznajmiti.

U tijeku je Upravni postupak oko Rješenja o uvjetima gradnje koji mi je opstruirao susjed bez ikakovih argumenata i bez šanse da mi pobije Rješenje.

Rješenje je u prvostupanjskom postupku donešen i prigovor susjeda je odbačen kao neosnovan.

Njegova namjera je samo da mi napakosti i odugovlači početak gradnje.

 

Pitanje moje glasi!!!

 

Pošto namjeravam podnijeti tužbu sudu protiv tog susjeda zbog zlouporabe prava, odvjetnik traži Ugovor o najmu poslovnog prostora.

 

Ja taj Ugovor imam potpisan jer je najmoprimac poznat.

Međutim taj Ugovor mora biti ovjeren kod JBU.

Sad pitanje, ukoliko ja ovjerim taj Ugovor JBU će ga proslijediti poreznoj upravi zbog poreza.

 

Kako ću plaćati porez ako poslovni prostor nisam još niti počeo graditi a kamo iznajmljivati.

 

Dali se prakticira ovjeriti kod JBU neki Predugovor koji neće podlijegati obavezi plaćanja poreza za najam Poslovnog prostora, tako dugo dok se on ne počne iznajmljivati.

 

Naime, Sud će u postupku vjerojatno tražiti Ugovor sa bitnim elementima ( iznos najamnine, rok najma i još neke bitne stvari), prema kojem će vjerojatno presuditi u moju korist.

 

Mislim da sam pitanje postavio jasno, pa molim samo one koji su sigurni u ovu materiju (Ude, Felix, Bovu) da mi odgovore.

Neka se ostali ne ljute nikog nisam htio omalovažiti ..

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija