Jump to content

prodaja zemljista gradu da ili ne?


bojan22

Preporučene objave

Pozdrav svima.

zanima me dali grad moze oduzeti dio mog zemljista za gradnju ulice ,uz to da mi nudi 5e/m2 u samom centru grada?dali sam ja to duzan prodati gradu(ili mi mogu uzeti ) posto sljuncana cesta ide kroz nase dvorista vec 10g, ali grad nema nista potpisano iz nase strane da je slobodno koristi ,izradena je od nas i susjeda da se ne vozi kuci okolo. sad grad to zeli asvaltirati i omoguciti stalan promet po nasem dvoristu i nasem vlasnistvu.sta da radim ?daprodam i po kojoj cijeni ili da ogradim i zabranim promet po svojen posjedu(onda nastaje jednosmjerna ulica!) hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

kao prvo Grad ne može napraviti ništa dok ne postigne dogovor s vlasnicima čestice zemlje preko koje bi buduća cesta trebala proći.Ovisno dal je ta gradnja od društvenog interesa, oni mogu (ako je od društvenog interesa ukoliko se ne uspije postići dogovor) zatražiti izvlaštenje.Npr,kod izgradnje lokalne ili županijske ceste.Tada vidite koliko uvjeti u prostoru dozvoljavaju Gradu da se spomenuta prometnica izgradi a da to bude u skladu sa ZOJC.Jer vam je zakonom propisano kolika mora biti širina lokalne ili županijske ceste, a odstupanja su moguća ukoliko se radi o izuzetno urbanom središtu gdje uvjeti u prostoru ne omogučavaju npr;širu cestu.Zatim kad vam grade prometnicu pored kuće povedite računa kolika će vam biti udaljenost od vanjskog ruba ceste do vaše kuće.Jer udaljenost mora postojat, kao zaštitni pojas ceste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija