Jump to content

Neispravno alkotestiranje, oduzimanje vozačke


mali979

Preporučene objave

Dakle stvar sljedeća, u subotu su me zaustavila prometna i dali su mi da pušem u Drager. Ja sam puhao 3 puta i 3 puta je aparat pokazao grešku kao da nije dobro puhano. Nakon toga su me pitali jel želim ići vadit krv, ja sam rekao da ne želim. Na kraju mi je dao da potpišem preuzimanje zapisnika gdje to sve piše (da nije dobro puhano i da sam odbio vađenje krvi) i to nisam htio potpisati.

 

Uzeli su mi vozačku i rekli da dođem po nju u pp ovaj tjedan (kao privremeno oduzimanje vozačke).

 

Imate li kakav savjet šta da radim povodom toga, žalba (na šta uopće da se žalim?) ili tek trebam čekati neko rješenje od suca pa da se na to žalim ... u biti nikad nisam bio u ovakvoj situaciji niti sam od ikoga čuo da je doživio ovako nešto :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušali ste "muljati" na Dregeru, djelatnik vam je ponudio mogućnost da idete vaditi krv (većina bi odmah napisala da ste odbili testiranje!), vi ste odbili.

 

Dakle odbijanje alkotestiranja, prekršaj iz čl 282/9 ZOSPC, kazna 5-15000 kuna, ili 60 dana zatvora.

 

Postupanje policije je točno po zakonu, ne vidim osnovu za bilo kakvu žalbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija