Jump to content

Upravna tužba


Bojanica

Preporučene objave

Da li mi netko može pomoči.Podnijela bih upravni spor tužbom Upravnom sudu RH. i to zbog poreznog duga za koji me terete za 2004 godinu na ime obrta.Obrt je zatvoren 2004 godine, i to u mjesecu veljači, jer nije bilo prometa od 9. mjeseca 2003 godine, a što sam i navela u poreznoj prijavi.Ja sam iznajmila poslovni prostor drugoj osobi, a koja mi nikada nije platila najamninu, mada me porezna uprava tereti upravo za taj iznos temeljem ugovora o zakupu.Žalila sam se i samostalnoj službi za drugostepenski upravni postupak ministarstvu financija, ali su mi žalbu odbili, a riješenje sam primila 23.studenog 2009. ghodine, odnosno ne ja nego moj otac koji nije znao što potpisuje, jer sam ja bila u bolnici.

Molim ako mi netko može poslati primjerak tužbe upravnom sudu, jer za odvjetnika nemam novaca jer sam samohrana majka.Također me zanima kada nastupa zastara u tom predmetu.

Hvala na odgovoru i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Član 24.

Tužba se podnosi u roku od 30 dana od dana dostave upravnog akta stranci koja je podnosi.

 

Član 10.

Upravni akt može se pobijati:

1) što u aktu nije nikako ili nije pravilno primijenjen zakon, propis utemeljen na zakonu ili drugi

zakonito donesen propis ili samoupravni opći akt;

2) što je akt donesen od nenadležnog organa;

3) što se u postupku koji je aktu prethodio nije postupilo prema pravilima postupka, a osobito što

činjenično stanje nije pravilno utvrđeno, ili što je iz utvrđenih činjenica izveden nepravilan

zaključak u pogledu činjeničnog stanja.

 

Teškoje dati Vam savjet jer je problem isuviše kompliciran. Vi možete temeljem odredbi članka 10. pronaći u dokumentima koje imate razloge ništavosti akta koji želite pobijati tužbom.

Razloga očito ima, samo ih treba posložiti prema članku 10.

Podzrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru sa malim zakašnjenjem zbog poslovnog puta.Nekako sam sastavila tužbu sama, pa ćemo vidjeti što će biti.Poslala sam je , samo ne znam koliko takav spor u praksi traje.

 

Želim svima sve najbolje povodom nadolazečih blagdana, puno sreće u životu i radu, zdravlja i što manje tužbi, sporova i sudova.

Sretna vam Božič i nova 2010 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija