Jump to content

2kuce/vlasnika-1k.č.


jsp

Preporučene objave

naime imam jednu slozenu situaciju oko kuce koju bi trebao naslijediti pa bi molio pravnike da mi malo pojasne situaciju

 

nabavio sam nacrt iz urbanistickog plana i evo kako to otprilike izgleda http://i47.tinypic.com/17v7me.jpg

 

naime kao sto se i vidi tu je bio jedan vlasnik (moj predak)koji je prodao dio kuce/zemlje xy-u i to je dio kuce obiljezen 1b i dvoriste ispred kuce ovaj svijetlo plavi dio a sebi je ostavio ovaj prolaz do kuce 1a i cijeli ovaj straznji dio s oranicom u ovom prednjem dijelu izmedu susjedovog dvorista i naseg prolaza je zid i to tako funkcionira 40-50 godina mozda i vise(ne znam tocno)

 

prema broju k.č. iz prikaza zk uloska vidim da u A dijelu pise ovaj dio sto sam napisao pored skice a u B dijelu pise

udio 2/3 moj predak

1/3 xy

 

e sad mene zanima pravno gledajaci kako stvari stoje s obzirom da koliko ja shvacam nigdje ne pise da je 1b xy-ov a 1a od mog pretka odnosno xy ima pravo na bilo koju (odnosno svaku) trecinu tih dvaju cestica (123/2 i 124/2) odnosno mi 2/3

 

moze li se to kako pravno rijesiti i odvojiti po ovom principu kako je to do sada funkcioniralo xy ima ovaj prednji dio 1b i plavo dvoriste a mi ostatak

 

sto bi trebalo napraviti po tom pitanju nekakve izjave kod javnog biljeznika ili etaziranje ili nesto trece? i koliko to moze kostati...

 

ps. mislim da xy u biti nije ni svjestan da u papirima to tako stoji (da nije njegov dio odvojen)

 

unaprijed zahvaljujem svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija