Jump to content

nemilosrdan rat


ayya

Preporučene objave

sporazumno se rastajemo što se tiče djeteta.naravno oko podjele imovine nastaje rat i naravno da nije bitno što je uzrok te rastave.zajedno smo vlasnici kuće, ja nisam u stalnom radnom odnosu, dijete ostaje samnom u toj kući.kako izbjeći isplatu dijela one strane koja je svojom voljom izašla iz kuće i traži svoj dio.da prodamo kuću pa da ja idem na ulicu sa djetetom jer nemam dovoljno za novi dom ili dižem kredit koji mi nijedna banka neće dati zbog posla koji nije stalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ayya je napisao:

...zajedno smo vlasnici kuće, ja nisam u stalnom radnom odnosu, dijete ostaje samnom u toj kući.kako izbjeći isplatu dijela one strane koja je svojom voljom izašla iz kuće i traži svoj dio.

 

Svakako je bolje spor riješiti dogovorom.

Ne preporučujem prepisati kuću na dijete, to ništa ne rješava, a dodatno se sve komplicira.

Ne možete izbjeći isplatu dijela vlasništva ukoliko želite zadržati kuću.

Ako se ne možete dogovoriti , najbolje rješenje je kuću prodati.

Ne izbjegavajte to rješenje, jer će te u protivnom vjerojatno ipak na kraju ostati bez kuće.

Kuću treba i održavati, plaćati veće režije...To može biti preveliki teret i osobi sa stalnim primanjima, koja Vi nemate. Druga strana može tražiti naknadu - najam - za svoju polovinu nekretnine koju vi koristite. Ne zaboravite da druga strana mora uz plaćanje alimentacije rješavati i svoje stambeno pitanje.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija