Jump to content

Rok za isplatu otpremnine


zvebos

Preporučene objave

Zanima me u kojem roku od dana prestanka radnog odnosa se isplaćuje otpremnina zbog odlaska u mirovinu na osnovu opće nespsosbnosti za rad. Ima li neki zakonski rok? Tražio sam u kolektivnom ugovoru, ali nema ništa. Teta u PU kaže da je rok 30 dana od dana prestanka službe ako ima sredstava. Zanima me još kada mi prestaje radni odnos. Dobio sam privremeno rješenje o pravu na mirovinu. Koji je sada postupak? Molim nekoga upućenog da mi objasni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja sam u mirovinu otišao 30. lipnja 2008. Pa su rekli da moram imati konačno rješenje iz HZMO-a. Rješenje sam dobio u svibnju 2009. Pa podnio zahtjev za otpremninu. Pa mi rekli da moram imati pečat o pravomoćnosti. Pa dobio rješenje o pravomoćnosti rješenja. Pa opet podnio zahtjev za otpremninu. Pa danas pročitam ovdje na forumu da su 21. prosinca 2009. ukinuta prava na razliku otpremnine zbog profesionalne nesposobnosti za rad (to je onih famoznih 6 bruto plaća + 525 kuna po mjesecu provedenom u ratu).

...tako da su nas, izgleda, izlevatili do kraja...ako sam dobro shvatio... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvebos je napisao:

Zanima me u kojem roku od dana prestanka radnog odnosa se isplaćuje otpremnina zbog odlaska u mirovinu na osnovu opće nespsosbnosti za rad. Ima li neki zakonski rok? Tražio sam u kolektivnom ugovoru, ali nema ništa. Teta u PU kaže da je rok 30 dana od dana prestanka službe ako ima sredstava. Zanima me još kada mi prestaje radni odnos. Dobio sam privremeno rješenje o pravu na mirovinu. Koji je sada postupak? Molim nekoga upućenog da mi objasni.

Zavisi od kolektivnog ugovora. U mojoj firmi je 45 dana. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grabik je napisao:

-trapavac mislim da se ne moraš brinuti evo ja danas dobio rješenje o isplati otpremnine

-problem što je jacina kesa prazna pa nema isplata

...s kojim datumom si otišao u mirovinu (pretpostavljam iz djelatnog sastava MORH-a)? I kada ti je rješenje o profesionalnoj nesposobnosti postalo pravomoćno? I kada si podnio zahtjev za isplatu otpremnine? Sorry, znam da puno pitam, al kad me žulja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-iz morha, prof. 100% vojno, 19.04.2008. prvi dan u mirovini (akontacija ), rješenje došlo 22.04.2009., čekam mjesec dana (rokovi žalbe )šaljem u ZG , u rujnu zovem i g.Mihalić veli na rješenju pečat o pravomoćnosti, provjera gdje mi je spis kažu stigo u OS., zahtjev u OS čeka se par dana ,šaljem u ZG , početkom prosinca provjeravam dali je sad sve ok, g.Mihalić veli rješenje stiže do kraja mj. i stiglo ali za isplatu ne zna ništa, kada bude kunića javim vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

...evo, konačno i meni danas stiglo rješenje o priznavanju prava na isplatu razlike otpremnine zbog utvrđene profesionalne nesposobnosti za rad...laknulo mi...

...e, sad imam pitanje za Duru ili nekog drugog u pravu potkovanog:

citat iz rješenja: "...na temelju navedenih činjenica utvrđeno je da imenovanom pripada pravo na isplatu otpremnine sukladno točki IV stavak 2. Odluke ministra obrane o visini otpremnine za djelatne vojne osobe kojima služba prestane zbog preustroja ili smanjenja snaga s pravom na mirovinu ("Narodne novine" broj:56/09).

Obzirom da imenovani ima priznati status hrvatskog branitelja otpremnina se uvećava sukladno točki V citirane Odluke ministra."

...ono što me zanima je kako glasi ta "točka V" tj. za koliko se to uvećava otpremnina? Porješenju mi inače pripada razlika isplaćene otpremnine do iznosa šest bruto plaća osobnog čina i 525 kuna za svaki puni mjesec sudjelovanja u Domovinskom ratu...

...zahvaljujem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona glasi:

" V.

 

Osobama iz točke II. i točke IV. stavka 2. ove Odluke koje imaju priznat status hrvatskog branitelja uvećava se otpremnina ovisno o vremenskom razdoblju sudjelovanja u Domovinskom ratu na način da se za svaki puni mjesec dana sudjelovanja u Domovinskom ratu otpremnina uvećava za iznos od 525,00 kuna.

 

"

To je to ( 525 kuna ...) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

mala nepravda s otpremninama

kolega mi preda zahtjev u 11 mj 09, 21.01.dobije rješenje a 22.01. dobije otpremninu a ja i kolegica predali u 5 mj. 09 rješenja dobili pred božić od para još ni p

-dali je cijela otpremnina podložna oporezivanju ili je određena cifra recimo 50 000 neoporezivo a na onaj ostatak preko se oporezuje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grabik je napisao:

mala nepravda s otpremninama

kolega mi preda zahtjev u 11 mj 09, 21.01.dobije rješenje a 22.01. dobije otpremninu a ja i kolegica predali u 5 mj. 09 rješenja dobili pred božić od para još ni p

-dali je cijela otpremnina podložna oporezivanju ili je određena cifra recimo 50 000 neoporezivo a na onaj ostatak preko se oporezuje

 

Veliš mala nepravda! A što bi rekao kakva je nepravda da od 21.12.2009. po novoj Odluci ministra obrane nema više razlike otpremnine za profesionalnu nesposobnost? Nula 0,00 kuna... to je VELIKA NEPRAVDA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grabik je napisao:

-to je SUPER velika nepravda, izgleda da ide po "generalovoj" ko jamio jamio :-D

 

U sustavu (MORH I OS RH) radi izrazito mali broj ljudi koji bi stekli uvjete za profesionalnu mirovinu zbog zdravstvene nesposobnosti (većina je "otišla"-umirovljena). Riječ je o hrvatskim braniteljima, uglavnom ranjavanima u ratu. Dakle, uglavnom su ranjavani, najduže radili i sada opet moraju "krvariti" za ostale (spašavati proračun RH!!!). Toliko o dignitetu Domovinskog rata i zaštiti hrv. branitelja.... Vojniku (u ovom slučaju i branitelju-invalidu)je najnezgodnije. Mora sve to trpjeti a ne može se nikome požaliti, jer u vojsci nema sindikata. Postoji sindikat za vojne službenike, no ako njih nitko ne dira, baš ih briga za ostale...Žalosno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

Oprostite gospodine branitelj -invalid vec je mogao biti u mirovini....a što im još uvijek i nije kasno...tak da.... a nepravde ima i bit će je ,nažalost...

...ja sam ranjen 1991. godine,imao 20% HRVI trajno, a u gardijskoj brigadi bio do 2008. i onda umirovljen...i nisam jedini...a ova odluka ministra možda legalna jest, ali PRAVEDNA NIJE! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija