Jump to content

Hitno molim pomoć


bojen

Preporučene objave

Molim pomoć. Moj brat je prije dvije godine, kako stoji u pozivu na glavnu raspravu, iz nehaja kršenjem propisa o sigurnosti prometa tako ugrozio promet da je izazvao nesreću u kojoj je prouzočena smrt jedne osobe.

Predoložena kazna je godina i šest mjeseci zatvora.

Zanima me kakva je inače sudska praksa u takvim slučajevima i gdje mogu naći takvu sudsku praksu? Na koji način da probamo umanjit predloženu kaznu?

Nije bio u alkoholiziranom stanju, ali je navodno vozio preblizu ploćnika i tako zahvatio kotač biciklista koji mu je zatim pao na auto i na mjestu preminuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojen je napisao:

 

Predoložena kazna je godina i šest mjeseci zatvora.

Zanima me kakva je inače sudska praksa u takvim slučajevima i gdje mogu naći takvu sudsku praksu?

 

nehaj je u pitanju, nije umišljaj, malo previše zatvora je u pitanju, tim više ako osoba do sada nije osuđivana, pogotovo za ovu vrstu kaznenih djela, ovisi i o prekršajnoj kažnjavanosti. ovisi i o godinama vozača, njegovom stažu kao vozača. ovisi i o uvjetima pod kojima se dogodilo (noć/dan, osvjetljenost bicikliste, odjeća koju nosi, moguća njegova alkoholiziranost, postupanje nakon nesreće, kontakt sa obitelji preminulog itd.)

 

ako su ovi podaci ok, onda bi

po meni ovo bilo 2 godine uvjetno uz malo duži rok kušnje, 4 - recimo.

 

malo više posla za njegovog odvjetnika, ali sve ovisi i od suda pred kojim se vodi postupak.

zašto?

zato što se praksa sudova još uvijek razlikuje, i to znatno.

 

inaće, možete na stranici vrhovnog suda rh naći presuda pa malo pročačkajte i nađite nešto slićno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija