Jump to content

izbacivanje iz kuće II- savjet molim !!!!


freeda

Preporučene objave

U tijeku je razvod braka. Trenutno kćer i ja živimo u kući, a suprug je iselio. No, dobila sam rok od 10 dana da ja i dijete iselimo iz kuće. Naravno, da nemam kud, kuća se vodi kao suprugova starina, s tim da je suprug prije braka naslijedio kuću koja je tada u naravi imala 49 m2, i bila u gotovo ruševnom stanju ( o čemu posjedujem fotodokumentaciju). Tijekom braka, odnosno zajedničkog života kuća je potpuno adaptirana i nadograđena te sada iznosi 150 m2. Koja su moja i djetetova prava i moram li izaći iz kuće. Napominjem da kuća ima tri stambene jedinice !!!! Dakle, tri stana - a suprug nas tjera na ulicu !! Zahvaljujem unaprijed na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vas po zakonu s obzirom na dijete ne može izbaciti iz kuće a pogotovo ako je dijete maloljetno.Potražite pod hitno odvjetnika i ako vam prijeti odmah pozovite policiju jer vas ne može nitko na silu izbaciti iz kuće.Ako ste za vrijeme trajanja braka uređivali ili proširivali kuću sve se to smatra zajednički ulagano i stečeno iako je to njegovo vlasništvo prije braka.Probajte se obratiti socijalnom radniku u centru za socijalni rad ili po hitno odvjetnika.Imate od mene veliku podršku pozdrav angelina 888

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

njegova osobna imovina je kuća od 49m2 koju je imao prije braka.

dio kuće od 100m2 je bračna stečevina .

tužbom tražite utvrđivanje bračne stečevine i ako dobijete spor upišite dio imovine na svoje ime.

 

ako ipak sud donese odluku da je to njegova imovina(zbog zemljišta) tada tražite povrat uloženih sredstava u kuću (poboljšanja i održavanje ,renoviranje,povećanje )

 

u oba slučaja potrebna vam je svaraspoloživa dokumentacija o radovima na renoviranju i povečanju (m2) kuće

 

spor za utvrđivanje bračne stečevine(tužbu sudu)upišite u gruntovnicu u vlasnički list kuće da bi onemogučili prodaju kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija