Jump to content

ZBUNJEN?!


Pax82

Preporučene objave

Naime, krajem 11. mjeseca 2009. godine bio sam na razgovoru za posao u jednom odvjetničkom uredu u Zg, gdje mi je rečeno kako će zbog velikog broja kandidata biti održan drugi krug i testiranje (bitno je napomenuti kako nikakav natječaj nije bio otvoren, a iz ureda su me zvali jer

sam na svoju inicijativu poslao otvorenu zamolbu).

Nadalje, nakon tjedan dana od prvog razgovora primio sam mail u kojem sam obaviješten kako sam ušao u drugi krug te kako će se testiranje održati u prvom tjednu prosinca, te kako će me o svemu detaljno izvijestiti isti taj tjedan...međutim do danas me nitko nije kontaktirao iz dotičnog ureda. Naravno, ja sam ih nakon desetak dana od primljenog mail-a nazvao i tada mi je rečeno kako će mi se uskoro javiti..ali kako i pretpostavljate do danas mi se nitko nije javio ??!!...

 

Stoga, moram priznati kao sam poprilično zbunjen i ne znam što mi je činiti? Što vi mislite drage kolege? :-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pax82 je napisao:

Naime, krajem 11. mjeseca 2009. godine bio sam na razgovoru za posao u jednom odvjetničkom uredu u Zg, gdje mi je rečeno kako će zbog velikog broja kandidata biti održan drugi krug i testiranje (bitno je napomenuti kako nikakav natječaj nije bio otvoren, a iz ureda su me zvali jer

sam na svoju inicijativu poslao otvorenu zamolbu).

Nadalje, nakon tjedan dana od prvog razgovora primio sam mail u kojem sam obaviješten kako sam ušao u drugi krug te kako će se testiranje održati u prvom tjednu prosinca, te kako će me o svemu detaljno izvijestiti isti taj tjedan...međutim do danas me nitko nije kontaktirao iz dotičnog ureda. Naravno, ja sam ih nakon desetak dana od primljenog mail-a nazvao i tada mi je rečeno kako će mi se uskoro javiti..ali kako i pretpostavljate do danas mi se nitko nije javio ??!!...

 

Stoga, moram priznati kao sam poprilično zbunjen i ne znam što mi je činiti? Što vi mislite drage kolege? :-?:misli:

 

Poštovanje kolega,

 

a) čudno Vam je da je bilo da je bilo dosta kandidata a nije bio otvoren natječaj?

 

b) da Vam se nitko nije javio nakon toliko vremena a rekli su se javiti?

 

Ad a) većina odvjetnika gotovo redovito zaprima otvorene molbe za zaposlenje te ih znaju čuvati za slučaj da im zatreba vježbenik - vjerovatno su napravili selekciju životopisa te najistaknutije zvali na razgovor - zato ima kandidata bez onzira što natječaj nije bio otvoren.

 

Ad b) nažalost, bez obzira što to zahtijeva korporativna kultura, mnogi kolege ne nazovu povratno - da li zbog prezaposlenosti ili čega drugog - nebitno. No, možda su kolege zaista na skijanju kako je Tantal rekao pa pokušajte ponovo na nekoliko dana.

 

No, bez obzira na razgovore za posao - ne pouzdajte se samo u jedan razgovor na način da čekate - nastavite dalje tražiti i ići na razgovore.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija